Skocz do zawartości
PiQsQ3A

Jaką obudowę polecacie po CM HAF 922?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam zamiennika dla mojej 10 letniej Cooler Master HAF 922.
Coś co mi się bardzo spodobało to: CM Stryker SE. Niestety mieszkam w Irlandii i nie jestem w stanie znaleźć nawet żeby z US przysłali. Zresztą w Polsce też nie znalazłem.
Cena preferowana tak do 800zł ale jak zobaczę coś pięknego to może być znacznie wyższa. W końcu to na lata ?

Wymagania obowiązkowe (pewnie większość to już standard):

  • Full tower - lubię przestrzeń, łatwy dostęp do części i przewiew.
  • Przemyślane zarządzanie kablami (wiem, dużo można samemu zrobić ale fajnie jak jest już jakieś sensowne rozwiązanie).
  • Porządne wykonanie, żadnych ostrych kantów i beznadziejnego wykończenia.
  • Musi pomieścić największe kart graficzne. Obecnie MSI Gaming 1060 6GB ale pewnie niebawem wrzucę coś nowszego.
  • Noctua nh-d15 musi się zmieścić.
  • Miejsce na kilka dysków - SSD i HDD.
  • Zasilacz montowany na dole.
  • Dobra cyrkulacja powietrza (najlepiej już z fabrycznymi wiatrakami - zwyczajnie nie chce mi się już osobno kupować/czekać/składać) ale żeby nie było wiatraków z budy.
  • USB 3.0 na górze.

Na plus:

  • Łatwo wymienialne dyski.
  • 5.25" bay.
  • USB-C na górze.
  • Wiem, że wygląd jest sprawą indywidualną ale żeby nie wyglądała jak transformer-pikaczu dla 12 latka. Ten Stryker SE to chyba max co mogę zaakceptować. Nie jest mi potrzebna nawet jedna dioda do szczęścia.
Edytowane przez PiQsQ3A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z USB-C znalazłem tylko Phanteksa Enthoo Pro 2 w tym budżecie .

Mieści karty o max. długości 50,3 cm i chłodzenie CPU o max. wysokości 19,5 cm .

Niestety nie ma w zestawie wentylatorów .

Z innych które ci mogą przypasować - BQ Dark Base 900 ( ma dodatkowe wentylatory i zatoki 5,25" ) , Fractal Designe Define XL R2 czy Corsair Obsidian 750D ew. Nanoxia Deep Silence 5 Rev.B .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie @reyden,

BQ Dark Base PRO 900 rev2 chyba mi najbardziej z tego podchodzi. Kiedyś już na nią spoglądałem ale bardziej mi podszedł ten CM Stryker/Trooper SE, dodatkowo był tańszy ale go nie dostałem nigdzie i temat przepadł na jakiś czas.

A coś droższego naprawdę ciekawego jeszcze widzisz? Jakoś nic mnie nie przekonuje. Pomijając jakieś absurdalne ceny rzędu €800-1000, to jestem w stanie wydać więcej jeśli naprawdę warto.

Pozdrawiam

Edytowane przez PiQsQ3A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...