Skocz do zawartości
juh

Zestaw który dziś zamawiam - co zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Do końca dnia muszę zamówić poniższy zestaw:

https://www.x-kom.pl/lista/mbz4up7pt

Jest to zestaw oparty na intelu i taki musi pozostać. Kartę grafiki posiadam GTX 1080 i będzie zmieniana w przyszłym roku na coś nowszego. Mam natomiast wątpliwości w zestawie czy RAM oraz płyta główna jest wg Was odpowiednia czy można coś lepszego w tych cenach dostać?

Edytowane przez juh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co my tu mamy:

drogi fikuśny zasilacz

chłodzenie też takie na 2 razy

dość droga płyta [coś było o asusach że mają jakieś tam ograniczenia mocy inni producenci ich nie stosują - poszukaj więcej]

buda w miarę ale można jednak znaleźć ciekawsze  [bez okna?]

ale wisienkę na torcie stanową wolne pamięci

 

i podstawowe pytanie - jaki budżet?

zob taki zestaw https://www.x-kom.pl/lista/z69ru74ft

niestety xkom ma mały wybór chłodzeń, ale możesz wołać o rabat [sprawdziłbym jeszcze inne sklepy - ten ram mozna taniej dostać]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rajtrasink

bardzo fajny zestaw. Jedynie zostanę przy moim wyborze obudowy Fractala ponieważ one mi się podobają oraz nie jestem zwolennikiem szyby w obudowach. Budżet to ok 5 500 zł.

Jeszcze oprócz k. grafiki o której wspomniałem mam ze starego komputera dyski 1x M.2, 1x SSD, 2x HDD.

Edytowane przez juh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rdaneel napisał:

Uuu grubo, to kolega grafik jak widzę?

Tak, głównie grafika/video, żona programy CAD, a syn gry. Jeden komputer jest używany przez 3 osoby i praktycznie włączony 24/h. Czy Ryzen wobec takich zastosowań byłby lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rdaneel napisał:

 

 

W kwestii osiągów wydawało mi się że tak:

 https://www.purepc.pl/test-procesorow-ryzen-5-3600xt-ryzen-7-3800xt-ryzen-9-3900xt?page=0,20

Jakiś czas temo oglądałem bodaj to:

Choć to mocno OP i budżet nie ten to warto się zapoznać.

 

Co do liczby osób:. "3 osoby i praktycznie włączony 24/h" to mi się nie łączy w jednej skrzynce w 72osobogodziny...

Swego czasu kupiłem jakiegoś poleasingowego Della, poleasingowego NEC'a 24 " i do tego gtx 1650 super i syna mamy z głowy... To tak w kwestii organizacyjnej. I nie wiem czy lepiej pchać kosmiczne pieniądze w jedną skrzynkę czy rozdzielić to na komputer "pracowy" i "rozrywkowy/drugi". Nie wiem jaki CAD ale jeżeli coś 2D to pewnie [w praktyce] starczy cokolwiek.

Nam akurat odpowiada jeden PC ponieważ nie mamy zbyt dużo miejsca. Żona pracuje zdalnie na programie SolidWorks i często są to obliczenia MES które przez noc są kalkulowane. Gdy wieczorami mamy więcej czasu dla siebie syn gra w Wiedźmina 3 i Shadow of the Tomb Raider.

Edytowane przez juh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na domowym komputerze. Na szczęście firma dopłaca do rachunków za prąd a i zakupiła licencję. Ale trochę odbiegliśmy od tematu... Tam zamiast zdalnie miało być Home Office na SolidWorks.

Edytowane przez juh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...