Skocz do zawartości
trbrdm

24" fhd 144hz + 24" qhd 60/75hz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

chciałbym stworzyć sobie zestawik, tylko nie do końca jestem pewien jaki.

Zastosowanie, codziennie 8h pracy zdalnej, później 2/3h grania w multi (cs / lol / wot). Brak filmów i gier AAA bo do tego mam tv i ps. Póki co monitory używane tylko przez stacje dokującą z hp envy 13 i służbowym hp g5 450, w przyszłości planuję złożyć PC.
Chciałbym 2 monitory (prawie?) identycznie wyglądające, 1 do grania 144hz, drugi obok 2k który bardziej służyłby do przeglądania internetu prywatnie, oraz byłby głównym w pracy. Czy takie rozwiązanie ma sens i czy jest sens brać 144hz skoro póki co i tak stacja blokuje do 60hz oraz czy te laptopy uciągną 2k, używając przeglądarki / office'a.

Dlaczego 24", 2k? Obecnie korzystam z aoc i2460pxqu + aoc i2360pxqu i wszystko wydaje mi się tam ogromne. Nie odrzucam też opcji 2x 27" ale to już za dużo ekranu i miejsca w pokoju.

 

Budżet najlepiej do 2k za oba, ale jeśli się okaże że 3.5k to minimum zaczekam i dozbieram. Matryca raczej IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jeden 27 cali 1440p 144Hz? Dobry zarówno do pracy jak i potem 144Hz przyda się do LoLa i CSa, sam tak mam. Przedtem miałem 2x 24 cale 1080p i zdecydowanie wolę jeden większy, bez ramek itd.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć bo nie miałem w praktyce kontaktu z takim monitorem, ale w moim wyobrażeniu 2 monitory wydają się wygodniejsze niż 1 większy z większą rozdziałką. 
Korzystałem tydzień z ultrapanoramicznego 34" lg i było to dla mnie męczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 cale to już zupełnie inny monitor, sam nie wiem czy dałbym radę przyzwyczaić się do takiego dużego ekranu. 27 cali choć na początku może wydawać się duże, to po jakimś czasie wydaje się idealne. Przy 24 po dłuższym czasie miałem poczucie, że jednak są lekko za małe.

Znajomy kupił kiedyś 3x 24 cale fullhd i narzekał, że to jednak nie to samo co jeden większy monitor, chyba je sprzedał. Ale naturalnie każdemu podpasuje co innego. To co trzeba wziąć pod uwagę, że pierwsze wrażenia nie zawsze będą prawdziwe. Do dzisiaj pamiętam jak przerzuciłem się z 22 na 24 cale i wydawało mi się, że ten monitor jest wręcz ogromny ?

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko to sobie przemyślałem i jednak muszą być to dwa monitory 2x 24" bo 27" + 55 oled daje 2.5m a to za dużo do pokoju, a 1 monitor będzie męczący przy mojej pracy (co chwilę łącze się zdalnie do innych jednostek).

 

Więc temat wraca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...