Skocz do zawartości
an95dy

Zestaw do grania [3000-3500 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, tak jak w tytule, chciałbym zmodernizować swój sprzęt, budżet do około 3000 zł. Gdzieś czytałem że nadchodzące Black Friday i Cyber Monday zapowiadają się nad wyraz dobrze, ze względu na nadwyżki magazynowe? Może warto poczekać do jesieni?
Na marginesie, mój obecny sprzęt:
 

Procesor Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6 MB, BOX
Dysk SSD Crucial 120 GB 2.5'' SATA III
Karta graficzna MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5
Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W
Dysk Western Digital Caviar Blue 1 TB 3.5" SATA III
Pamięć Kingston Savage, DDR4, 2x8 GB, 2133MHz, CL13
Płyta główna MSI B150 PC MATE, B150, DualDDR4-2133

Czy cokolwiek z tego maluszka oprócz dysków ma rację bytu w nowym sprzęcie, czy niestety wszystko już przestarzałe? Sam zestaw kupowany w 2015r, więc nie spodziewam się cudów, ale warto zapytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadwyżki? Ciekawe to, bo dopiero co mieliśmy podwyżki z powodu braku dostaw z chin. Może parę % taniej będzie ale nie nastawiaj się, że to będą większe podwyżki niż promocje, które masz na x-kom/morele co 2-4 tygodnie przez cały rok, czyli np. płyta z 440 na 420 zł.

 

To nad czym możesz się zastanowić, to kupić zestaw bez karty graficznej i zostawić tą część pieniędzy do czasu aż wyjdą RTX 3060, choć ciężko powiedzieć kiedy to się stanie, zapowiedziane są chyba dopiero te najmocniejsze karty. Wtedy ceny troche polecą w dół, a co ciekawsze będzie można ciekawe używane karty dostać, nie jakiś syf, a faktyczne okazje, bo ludzie będą kupować nowe grafiki. Jeśli masz zestaw już 5 lat to te parę miesięcy możesz poczekać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego czasu to może się wiele zmienić. Na ten moment https://www.x-kom.pl/lista/x2kwjdlwp

  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • SilentiumPC Fera 3 120mm
  • SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • AMD Ryzen 5 3600
  • MSI B450 TOMAHAWK MAX
  • Sapphire Radeon RX 5600 XT PULSE 6GB GDDR6
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firedash info o nadwyżkach wziąłem z artykułu na portalu, owszem, możliwe że wyssany z palca, natomiast różnice kilku procentowe w przypadku tak niskich kwot nie robią i tak takiej różnicy.
Link do artykułu: https://www.dobreprogramy.pl/Mialo-byc-jak-za-zboze-bedzie-za-bezcen.-Ida-obnizki-cen-pamieci-RAM-i-dyskow-SSD,News,109669.html

Co do reszty posta, trafna porada, myślę że gdybym kupował nową maszynę to jednak w całości, ewentualnie odjąłbym co się da ze starej konfiguracji (wychodzi na to że ewentualnie tylko dyski bo reszta to starocie). 

@Stever dziękuję za konfigurację, przyjrzę się temu ? 

Korzystając z okazji, czy istnieje szansa, że mój obecny sprzęt sprzedam gdzieś w całości choćby za kilkaset zł? A jeśli tak, to gdzie? Allegro, olx, może tu na forum próbować? Nie chcę go wyrzucać bo całkiem sensownie jeszcze pracuje, po prostu ma za słabą moc jak na moje potrzeby, ale może komuś by jeszcze posłużył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB, BOX (100-100000031BOX)

Płyta główna ASRock B450M PRO4-F

Zasilacz SilentiumPC Vero L3 600W (SPC266)

Obudowa SilentiumPC Armis AR6 (SPC254)

Pamięć Crucial Ballistix Black at DDR4 3200 DRAM Desktop Gaming Memory Kit 16GB (8GBx2) CL16 (BL2K8G32C16U4B)

Dysk SSD Patriot P210 512 GB 2.5'' SATA III (P210S512G25)

Karta graficzna Sapphire Radeon RX 5600 XT Pulse 6GB GDDR6 (11296-01-20G)

 

Całość około 3500 PLN, zestaw mocny do grania w tym budżecie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel2040 grę nie, po prostu planuję modernizację sprzętu przy nadchodzącej przeprowadzce, m.in telewizor 4K, + przyszłość na pewno przyniesie skok graficzny (umowny) a już na pewno skok wymagań sprzętowych, po premierze PS5 i XSX. Ale jak już kilkoro z was wcześniej napisało, lepiej poczekać na najnowszy lineup Nvidii, który najpewniej spowoduje obniżkę cen obecnych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...