Skocz do zawartości
Y78

Podkładka pod mysz nie niszcząca ślizgaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podkładkę Roccat Kanga Choice Cloth Gaming I ostatnio kupiłem Logitech MX Vertical. Zauważyłem wyraźne rysy na ślizgaczach myszy po kilku godzinach użytkownika. Może to nie być wina podkładki ponieważ zdarzyło się że używałem myszy bez podkładki. W każdym razie jest ona trochę szorstka. 

Czym kierować się wybierając podkładkę, żeby nie niszczyła ona ślizgaczy? Jakie konkretne modele będą dobre? 

A co z SteelSeries QcK Mini, Mad Catz G.L.I.D.E. 16, Razer Goliathus Control Fissure Edition Small? Któraś z nich będzie ok?

Edytowane przez Y78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku ładnych lat używam SteelSeries QCK+ (wersja Na'Vi), mimo że jestem fanem sprzętu od Razera to ciężko byłoby mi zaufać innej podkładce. Przeżyła już kilka prań i zupełnie nic się z nią nie dziej. SteelSeries polecam z czystym sumieniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie zjadła ślizgaczy. Pamiętaj, że można je porównać do opon w samochdzie, kiedyś trzeba je zmienić. Zwracaj uwagę czy zawsze masz idealnie czystą podkładkę. Zwykle okruchy powodują największe zniszczenia.
QCK+ nie jest to podkładka, dzięki której  mysz będzie latała jak po lodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Saper11 napisał:

W moim przypadku nie zjadła ślizgaczy. Pamiętaj, że można je porównać do opon w samochdzie, kiedyś trzeba je zmienić. Zwracaj uwagę czy zawsze masz idealnie czystą podkładkę. Zwykle okruchy powodują największe zniszczenia.
QCK+ nie jest to podkładka, dzięki której  mysz będzie latała jak po lodzie

Taki feeling umiarkowanego oporu mi odpowiada. Istotne jest dla mnie żeby nie była szorstka, a bardziej gładka. Moja poprzednia była dość szorstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takich , praw fizyki się nie da przeskoczyć , musiały by być z bardzo twardego materiału co eliminowało by właściwości jakie ma teflon , no może jakieś ceramiczne , proponuje zakupić dodatkowe do kompletu bo każda podkładka będzie je zużywać

btw im twardsza podkładka tym szybciej będziesz je ścierał , ja obecnie używam QCK Edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ścierania ślizgaczy to ważne też jak myszkę trzymasz, jak trzymasz pełną dłonią jak ja to tylne szybciej się kończą gdy przednie są w stanie fabrycznym. W moim przypadku lepszym pomysłem była zmiana pozycji czyli targniecie monitora i krzesła w górę oraz kupno podkładki z podparciem żelowym. Teraz nie dość że nie łamię nadgarstka to trzymam lżej a ciężar rozkłada się równomiernie i nie mam nadmiernego zużycia części ślizgaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...