Skocz do zawartości
Dj. Gargamel

Gigabyte G7VAX rev1.2& 166 &klopoty

Rekomendowane odpowiedzi

temat byl juz wielokrotnie walkowany znana jest remedium na wlaczenie 166mhz czyli polaczenie drugiego dipa ale tu zaczynaja sie moje klopoty

najpierw oczywscie niehcacy najprawdobodobniej zalalem pierwszego dipa podczas laczenia drugiego :) skomplikowane to co nieco najsmieszniejsze jest to ze dip 1 w pozycji ON powinien wlaczac 100 Mhz ale jak wlaczelem go to nastepowala zawieszka komp sie wlaczal i non stop restartowal tak z 5 razy pod rzad no i nic dalej nic sie nie dzialo plyta w pozycji off 1 dipa dziala okej

no nic nie mogac obczyscic tego dipa pozbylem sie go :) obczyscilem go no i elgancko polaczylem drugiego dipa

jakie bylo moje zdziwienie objawy takie same jak przy wlaczenie 1 dipa na on co sie dzieje pomozcie nie mam juz pojecia co robic tak chce zobaczyc 166 w akcji

dodam ze wg mnie kiedys udalo mi sie wlaczyc to magiczne 166 za pomoca folii aliminiowej ale na krotko

wiem ze wyjasnilem to bardzo zawilo jesli nie bedziecie czegos rozumiec chetnie dopowiem dla posiadaczy giga bedzie wiadomo o oc chodzi dla innych na ktorych pomysly i rady bardzo licze zamiesczam zdjecie podgladowe

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum, było o tym parę razy... i sprawdź różne kombinacje połączeń: 1.dip on + 2.dip zwarty; 1.dip off + 2.dip zwarty itd. ...

I jeszcze jedno, bardzo ważne - pamietaj o zmianie mnożnika (obniżeniu) przy przejściu na FSB 166, ale o tym chyba nie zapomniałeś :?: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ze ktos sie zainteresowal

zmaine mnoznika oczywiscie przeprowadzilem :)

co do spsobu to wszytko dokladnie wiem przenalizowalem :)

pierwszy dip musi byc off czyli u mnie go teraz nie ma a drugi na ON czyli go maluje powinno dzialc bo tak bylo na rev 1.1

z tym malowaniem na pale to troche ryzyko ale sprobuje

jakbym pyknal tylko pierwszy on to by 100 mhz powinno sie wlaczac a mi sie tylko resetuje tylko po co jest ten trzeci dip ? :)

bede mial tylko 3 mozliwosci do wyprobowania :)

3 on 2 i 1 off

3 i 2 on 1 off

no i wszytkie ON

zobaczymy co z tego wyjdzie

aha jescze 1 i 3 on 2 off

czyli malowania ze hoho

pokombinuj cos jescze moze wpadniesz na jakis pomysl; co sie dzieje moze cos nie wytrzymuej w kompie 166 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połącz 2-gi z 3-cim (zrób z nich jeden) i wtedy wypróbuj... Przy FSB 166 MHz automatem włącza sie dzielnik 1/5 także wszystko powinno być OK. Chyba, że nie ma tego dzielnika :?: :!: Ale to chyba niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na MOBO są 2 dip'y. Na zdjęciu widać, że jeden dip łączy (obejmuje) tylko 2 styki, a zatem 2-gi dip powinien łączyć (obejmować) 4 styki... być może :?: :roll:

 

Sprawdź jaką masz magistralę jakimś programem np: WCPUID lub CPU-Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem na na rev 1.1 mozna bylo recznie ustawic 166

na rev 1.1 byly 2 dipy 1 do ustawiana 100 w on lub 133 off a drugi wlasnie do 166 w on pozostale off

ale nie jestem pewien

zreszta wg tego obrazka byly trzy

http://ciacara.supereva.it/7vaxpUltra/Mod-...-definitiva.JPG

moze ktos z posiadczy rev 1.1 powie jak ma ustawione dipy

moze akurat 1off 2 i 3 on

sprobuje

dzieki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...