Skocz do zawartości
Kicha

Upgrade starego czy kupno nowego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Po 7 latach choroba wróciła mianowicie znowu wkrecilem  się w kompa. Stąd pytanie a zarazem prośba do was o pomoc. Obecnie posiadam to co w sygnaturze czyli i5 4670K 16 giga ramu Ale wszystko na płycie formatu Itx  i w takim formacie chce pozostać. Teraz czy zmieniać procka na i7 4790K czy pozbywać się wszystkiego i nowa platforma. Jak to drugie wyjście to co teraz warto kupować  ale jak mówiłem plyta główna tylko format ITX mnie interesuje. Za dużo albo i wcale nie kręcę procesorow chodź czasami kto wie może trochę się podkręci ? Budżetu narazie nie mam żadnego ustalonego bo sam nie wiem co robić  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby pójść dalej i być na czasie pozostaje Ci pójść w karty z ray traycingiem: w przypadku Intela trzeba będzie zmienić platformę lub w przypadku AMD nie jest to konieczne (choć teraz to na jedno wyjdzie)- proponuję tu wybrać komplet pod względem ekonomicznym.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana I5 na I7 nie wiele pomoże - to tylko dodatkowe wątki ( a nie rdzenie ) + wyższy zegar i więcej cache .

Więc lepszym wyjściem jest zmiana platformy od razu - obecnie najbardziej optymalne jest AMD .

W sumie jeżeli chodzi o AMD to są 2 wyjścia - albo płyta na B450 + Ryzen 1600 AF / 2600 ( 3600 też można wrzucić ale nie wiadomo jak będzie ze wsparciem Zen 3 na B450 ) albo płyta na B550 + Ryzen 3xxx * ( B550 nie obsługuje procków Zen / Zen + )

* - Wyjątek to Ryzeny i Athlony 3xxxG - wbrew nazwie to nie Zen 2 a Zen + , więc na B550 nie zadziała , APU Zen 2 będzie miało oznaczenia 4xxxG

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oż kurde reyden teraz to mi dałeś kurde nie wiem co piszesz hahaha masakra jak to poszło do przodu przez te 7 lat ? . Kurde nie kumam nic patrzyłem na płyty i ceny są róże. Co byś bardziej mi polecił bo pewnie znowu byłaby przerwa jakieś 7 lat od zmiany sprzętu a gry i tak odpalam w 1920 x1080 nie wiecej bo tyle mi wystarczy i monit 144Hz . Teraz gram głównie w WAEZONE więc na tej grze się skupiam. Jeśli mógłbym cię prosić jakbyś miał chwile wolną skrobnął byś jakiś zestaw na PW . Karte graficzną chciałbym narazie tą zostawić chyba ,ze z kartą bym więcej dostał za całość itp. Na pewno zasilacz zostawiam bo ten chyba da rade jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...