Skocz do zawartości
Mati Speed

Złożenie zestawu do pracy w LR, PS, Adobe premiere

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się kupić w dobrej cenie RAM, Crucial Ballistix BL2K8G36C16U4BL RGB, 3600 MHz, DDR4, DRAM, Desktop Gaming Speicher Kit, 16GB (8GBx2), CL16

 

Na bazie tego chciałbym postawić nową platformę. Wymagania to praca na przyzwoitym poziomie w LR, PS, Adobe Premierę, od czasu do czasu jakaś gierka. Jeśli chodzi o grafikę to raczej będę celował w 2070 super, na te chwile składam zestaw bez karty graficznej.

 

Mogę kupić za 650zł płytę MSI MPG Z490 GAMING PLUS, pytanie czy wybrać platformę oparta o Intela czy AMD ? Jest mega dużo podzielonych zdań na ten temat.

 

Jeśli chodzi o procesor pod Intela to myślałem nad i5-10600k, jednak w dobrej cenie można dostać teraz i7-9700k. Czy jednak do moich zastosować w zupełności wystarczy ryzen i nie odczuje różnicy w wydajności ?

 

 

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównie do oprogramowania Adobe, to bierz Intela. 10600k to bardziej przyszłościowy zakup niż 9700k, bo do płyty będzie pasowała też kolejna generacja procesorów, więc masz jakiś upgrade path. A i w grach sprawdza się dziś wyśmienicie, po podkręceniu dorównuje najmocniejszemu w repertuarze 10900k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładając że wybieram intela 10600k, płyta główna która wymieniłem wyżej nada się do podkręcania takiego zestawu ?

Ram będzie działał w tym zestawie na swojej max częstotliwości ?

Do zestawu potrzebuje jeszcze zasilacz, dysk M2, chłodzenie wodne na procesor, obudowę





Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać będą ale kontroler w Intelu i5/i3 jest do 2666MHz a płyty ograniczają do 2933MHz dla i7/i9 tylko Z490 jest bez blokady taktowania

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...