Skocz do zawartości
firkiragg

Problem z chlodzeniem CPU?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

Jestem posiadaczem komputera o następującej specyfikacji:

7700k - OC 4,7 GHz 
MSI 1080TI Gaming X 
MSI Z270 TOMAHAWK 
HyperX 2x8GB 3600MHz CL16 
2xCrucial MX500 - RAID0 Configurtaion

Ostantio zaczynam miec problemy z procesorem, chlop sie grzeje od 70 do 80oC w grach, a w testach to nawet do 87 zyskuje temp.

 

Szukam rozwiazania problemu, w postaci AIO, ale byc moze to obudowa stanowi problem

Zastanaawiam sie nad kupne Arctic Freezer II, tylko nie wiem ktory,
Na rynku sa 240, 280 i 120 i ten ostatni daje mi do myslenia bo jest tani, ale nigdzie nie widzialem sensownych testow na jego temat.

Mozliwe ze to moja obudowa stanowi problem, jestem posiadaczem Sharkoon BW9000 - W, ponizej zalaczam zdjecie pogladowe, na ktorym zanacyzlem obramowka na czerwono elementy, ktore potencjalnie moga stanowic problem z zasysaniem chlodnego powietrza.

hOztmPJ.png

 

Ponizej rowniez link z grania w Horizona na PC, widac na nim jak ladnie sie grzeje procesorek.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer dawno był składany? Może wystarczy go po prostu przeczyścić, zmiana pasty, przedmuchanie żeberek w chłodzeniu, wyczyszczenie wentylatorów itd. To jest w stanie zbić w najgorszych przypadkach dobrych kilka stopnii.

 

Ps. Jeśli już chcesz coś kupić, to ja bym zaczął od obudowy. Coś z otwartym przodem, czyli koniecznie jakaś siatka itd. Wydaje mi się tak na pierwsze oko ze zdjęć w google, że twoja obudowa ma słaby dostęp do powietrza z przodu.

Dobra buda z przewiewnym przodem, 2+1 albo 3+1 fajnymi wentylatorami najlepiej 140mm zbiją ci zauważalnie temperatury bez ruszania chłodzenia w środku.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad tym rowniez, nie bardzo wiem gdzie moglbym znalezc najlepsze rozwiazanie.

Czy jest na tym forum ktos ze slaska, ktory sie zajmuje taka robota?

 

Zrobilem testy dzisiaj na Vcore 1.28V i 4700MhZ, jest tragedia prosze panstwa:

fuLycxX.png

Edytowane przez firkiragg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...