Skocz do zawartości
ZIELIN_PRO

Upgrade starego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po 5latach jak zakładałem taki sam temat przyszedł czas na kolejny tani uprade mojego staruszka. Potrzebuję coś ulepszyć żeby polepszyć płynność w grach, zawsze grałem w gta5 na najniższych i miałem te około 40fps co dawało w miarę płynną rozgrywkę ale ostatnio to padaka zaczęła się dziać, non stop spadki do 10fps itp. Głównie komputer używam do internetu ale też już wszystko zaczyna się długo ładować, potrafi przyciąć ale chciałbym żeby też uciągnęło gta 5 w ustawieniach trochę lepszych niż najniższe w ponad 60fps i żeby fifa 20 mi nie cięła na najniższych bo teraz to jest festiwal slajdów na ekranie jak odpalę tę grę. Moje podzespoły to tak:

Procesor: Intel i3 2120 3.30GHz

Karta Graficzna: AMD Radeon 7700 Series 1Gb Memory SAPPHIRE

Pamięć Ram: 2x 2GB DDR3 Samsung

Płyta główna: Asus P8H61-M LX2/CSM

Zasilacz: Delta dps300ab-39f 300W

Dyski: 2x HDD jeden 500gb, drugi 300gb

System: Windows 7 Professional 64bit

Budżet jaki chce przeznaczyć na komputer nie jest duży góra 500zł ale wierzę że da się coś ulepszyć w tej cenie. Z góry dziękuję za wszystkie porady.

I jeszcze pytanie mam na koniec czy zostawać przy Windows 7 czy lepiej zaktualizować do 10 czy to poprawi płynność działania takiego komputera czy wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność komputera nie spada raczej sama z siebie - albo coś nawala (np. stare dyski), albo np. potrzebujesz wyczyścić, zmienić pastę termoprzewodzącą na CPU itp.

Między Win7 a Win10 raczej nie zobaczysz różnic w wydajności, co najwyżej różnice z kompatybilnością starszych lub nowszych gier. Jeśli to w co grasz działa dobrze na Win7, przesiadka na Win10 winna być raczej podyktowana brakiem wsparcia dla starego systemu. Ale co kto woli.

W razie co: lista procesorów, które możesz kupić na ten socket. Np. i5-2500 choćby i w wersji bez "k" z racji na pełne cztery rdzenie i turbo zrobi niezłą różnicę - prawdopodobnie nie zjadając od razu całego budżetu, bo na allegro widzę w granicach 200PLN.

Co do GPU - tu trochę schody, bo masz bardzo słaby zasilacz, więc ciężko mi coś sensownego polecić w niskim budżecie. Rok temu sprzedawałem swojego starego 660Ti za 200PLN - GTA5 i FIFA20 działają na nim zupełnie dobrze. Ale tu trzeba zasilacza przynajmniej 450W-500W, więc to też jest do wymiany. A np. Vero L3 to koszt ~200PLN.

W granicach 400PLN można wyrwać karty pokroju RX470 - jeszcze niemal o połowę wydajniejsze niż 660Ti.

IMO sprzedaj z tej maszyny CPU, GPU, zasilacz, wszystko choćby i za fistaszki, żeby te 100-200PLN budżetu mieć więcej i dopiero kombinuj, bo bez lepszego zasilacza nie masz jak zmienić GPU, a bez zmiany GPU nie podciągniesz detali. Jeśli to jedyny komputer w domu - rozłóż upgrade w czasie (np. najpierw CPU, później GPU i PSU), albo zwiększ budżet teraz i odzyskuj kasę ze starszych komponentów później.

Wada obu rozwiązań: tak stare komponenty wiszą na olx całe miesiące czasem, zanim się sprzedadzą.
 

No i 4GB RAM też dzisiaj boli - przeglądarka zaczyna przeładowywać współczesne krowiaste strony już przy kilkunastu kartach, stąd możesz mieć wrażenie, że sieć słabo działa.

Ale zupełnie szczerze - w 2020 szkoda pieniędzy na upgrade tak starej platformy - wymianę CPU, pakowanie kasy w RAM DDR3. To trup. Wyczyść, przemęcz się, odłóż więcej kasy i kup płytę B350/B450 np. z Ryzenem 1200, włóż w to 2x4GB RAM, GPU możesz dobrać z tych co wymieniałem, jeśli nowsze gry Cię nie interesują - a jeśli przyjdzie kiedyś fantazja zagrać w coś nowszego, to będziesz miał na pęczki opcji ulepszenia komponentów. Oczywiście zasilacz też obowiązkowo do wymiany przy zmianie GPU na mocniejsze.

Edytowane przez torrentius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, torrentius napisał:

Wydajność komputera nie spada raczej sama z siebie - albo coś nawala (np. stare dyski), albo np. potrzebujesz wyczyścić, zmienić pastę termoprzewodzącą na CPU itp.

Między Win7 a Win10 raczej nie zobaczysz różnic w wydajności, co najwyżej różnice z kompatybilnością starszych lub nowszych gier. Jeśli to w co grasz działa dobrze na Win7, przesiadka na Win10 winna być raczej podyktowana brakiem wsparcia dla starego systemu. Ale co kto woli.

W razie co: lista procesorów, które możesz kupić na ten socket. Np. i5-2500 choćby i w wersji bez "k" z racji na pełne cztery rdzenie i turbo zrobi niezłą różnicę - prawdopodobnie nie zjadając od razu całego budżetu, bo na allegro widzę w granicach 200PLN.

Co do GPU - tu trochę schody, bo masz bardzo słaby zasilacz, więc ciężko mi coś sensownego polecić w niskim budżecie. Rok temu sprzedawałem swojego starego 660Ti za 200PLN - GTA5 i FIFA20 działają na nim zupełnie dobrze. Ale tu trzeba zasilacza przynajmniej 450W-500W, więc to też jest do wymiany. A np. Vero L3 to koszt ~200PLN.

W granicach 400PLN można wyrwać karty pokroju RX470 - jeszcze niemal o połowę wydajniejsze niż 660Ti.

IMO sprzedaj z tej maszyny CPU, GPU, zasilacz, wszystko choćby i za fistaszki, żeby te 100-200PLN budżetu mieć więcej i dopiero kombinuj, bo bez lepszego zasilacza nie masz jak zmienić GPU, a bez zmiany GPU nie podciągniesz detali. Jeśli to jedyny komputer w domu - rozłóż upgrade w czasie (np. najpierw CPU, później GPU i PSU), albo zwiększ budżet teraz i odzyskuj kasę ze starszych komponentów później.

Wada obu rozwiązań: tak stare komponenty wiszą na olx całe miesiące czasem, zanim się sprzedadzą.
 

No i 4GB RAM też dzisiaj boli - przeglądarka zaczyna przeładowywać współczesne krowiaste strony już przy kilkunastu kartach, stąd możesz mieć wrażenie, że sieć słabo działa.

Ale zupełnie szczerze - w 2020 szkoda pieniędzy na upgrade tak starej platformy - wymianę CPU, pakowanie kasy w RAM DDR3. To trup. Wyczyść, przemęcz się, odłóż więcej kasy i kup płytę B350/B450 np. z Ryzenem 1200, włóż w to 2x4GB RAM, GPU możesz dobrać z tych co wymieniałem, jeśli nowsze gry Cię nie interesują - a jeśli przyjdzie kiedyś fantazja zagrać w coś nowszego, to będziesz miał na pęczki opcji ulepszenia komponentów. Oczywiście zasilacz też obowiązkowo do wymiany przy zmianie GPU na mocniejsze.

Dziękuje za taką długą odpowiedź.

A więc tak, komputer przeczyściłem i nic to nie dało, dyski są stare trochę, myślałem żeby kupić ssd 256gb na system ale tu potrzebuje porady z jakiej firmy kupić żeby to pasowało itp.

Budżet mam teoretycznie nie limitowany, tylko poprostu założyłem te 500zł że chce przeznaczyć ale jak trzeba więcej to mogę dołożyć tylko ja jakoś dużo już nie gram, raz na tydzień dlatego nie chciałem tyle wydawać bo nie wykorzystam potencjału dobrego sprzetu.


A jakbym zrobił tak. Kupiłbym ssd(256/512gb) i zainstalował system i gta i fifie na ssd do tego ram 2x4gb ddr4 i tego intela i5 to by coś polepszyło?

I najwyżej za jakiś czas poprostu nowy zasilacz 500W i ta grafika 660Ti albo coś lepszego 

Ma to sens kupić narazie tak czy sama zmiana na ssd/i5/2x4gb ddr4 to będzie za mało i czy zasilacz wytrzyma to i jak z płyta główną bo się nie znam czy tam można włożyć ddr4 czy za stara jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeczyściłeś (zmieniłeś pastę też?) i nic to nie dało, tym bardziej trudno polecać upgrade - w końcu nie wiemy, co sprawiło, że wydajność spada. Wiatraki się kręcą wszystkie?

Dysk SSD to pierwsza, najważniejsza sprawa zbliżająca system do współczesności. Gdzie nie zapytasz, odpowiedzą: weź Crucial MX500 - bdb sprzęt cena/jakość. Ale jeśli faktycznie grasz od święta, to nieco tańszy BX500 też wystarczy.

Moim zdaniem - od tego zacznij, sprawdź, jak się sprawują gry i system na nowym dysku, dopiero później kombinuj z resztą.

Jeśli wydajność wróci do poprzedniego poziomu: zapewne wiek dysków HDD zaczął dawać o sobie znawać i powinieneś być bezpieczny jeśli chodzi o dalszą pracę z tą płytą. Jeśli nie - pewnie trzeba się pogodzić z wymianą wszystkich podzespołów.

Jeśli na nowym dysku wszystko będzie ok, szukaj procesora do wymiany - druga i trzecia generacja (do trzeciej trzeba robić update BIOSu) będą działać z tym socketem - więc możesz szukać i5-2500, albo np. nieco nowszego i5-3570.

Co do RAM: DDR3 i DDR4 nie pasują do tych samych płyt głównych. Jedyna opcja na upgrade, to kupno nowych kości DDR3 2x4GB, bo AFAIK masz na płycie jedynie dwa sloty na pamięć. DDR4 kupiłbyś dopiero do nowej płyty głównej.

O karcie graficznej już pisałem wyżej. GTX660Ti, GTX760, GTX770, GTX960, GTX970, GTX1050Ti, RX470, RX480, RX570, RX580 - cokolwiek trafisz w fajnej cenie, będzie sobie radzić w tych grach. Uszeregowałem je pi razy oko względem wieku - oczywiście lepiej szukać nowszych, większe szanse, że dłużej podziałają. Możesz też szukać nowej karty graficznej, ale to koszt 600-700PLN przynajmniej, sprawdź polecane zestawy komputerowe w serwisie.

Ale jeśli mimo wymiany dysku na SSD wciąż będziesz czuł, że system działa gorzej niż kiedyś - zostaje wymiana wszystkiego.
Płyta pamięć, zasilacz, jak tutaj. Procesor - Ryzen 1200 sobie poradzi. Jeśli chciałbyś naprawdę mocno zaoszczędzić - tania płyta na A320 też sobie spokojnie z takim procesorem poradzi, ale ciężko mi polecać jakikolwiek konkretny model.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olx możesz znaleźć lepszy zestaw za cenę 700 złotych, tego co masz sam bym nie ulepszal... szkoda pieniędzy 

 

jeden na szybko znaleziony. 
https://m.olx.pl/oferta/mocny-komputer-i3-4-generacji-r9-270-2gb-ddr5-256bit-CID99-IDGc5cu.html?reason=

Edytowane przez Haterowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, topdog napisał:

Polecasz mu wymianę całej platformy na ryzen 3 1200, procesor za 300zł który ma taką samą wydajność jak taki i5 2500 za 100zł.

Ale że najpierw odpowiadam na konkretne pytanie o upgrade, sugerując konkretne opcje na LGA1155, to przegapiłeś? Jak znajdzie za 100PLN to spoko, mnie na allegro wskakiwały i5-2500 za 200 - o dziwo taniej wpadły jakieś 3570, bo za 150. Co nie zmienia faktu, że bez dojścia przyczyny nagłego spadku wydajności, inwestując więcej kasy w swoje stare LGA1155, ryzykuje. U mnie płyta z i5-3570k przeżyła 6 lat, aż jej padła sekcja zasilania pod GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, topdog napisał:

Polecasz mu wymianę całej platformy na ryzen 3 1200, procesor za 300zł który ma taką samą wydajność jak taki i5 2500 za 100zł.

 

Najlepiej jakby autor sformatował jakąś partycję i zainstalował windows na nowo jak jest taka możliwość. Albo przynajmniej odinstaluj sterowniki od karty programem ddu w trybie awaryjnym i zainstalował najnowsze ze strony producenta

Czy pasta termoprzewodząca była kiedyś wymieniana w karcie graficznej i pod chłodzeniem procesora? Możesz podać jaką masz dokładnie kartę graficzną bo  Radeon 7700 Series 1Gb Memory SAPPHIRE nic mi nie mówi. Do tego użyj programu HWinfo do monitorowania temperatur.

 

Oto co autor musi wymienić:

- procesor na i5 3470 (ivy bridge 4r/4w) - 90zł na allegro(dostawa smart) albo xeon e3 1230 ( sandy bridge 4r/8w) z ali za 130zł.

Do obsługi ivy bridge lub xeona może być wymagana aktualizacja biosu płyty głównej, sprawdź programem cpu z jaki jest obecnie wgrany i porównaj z tym jaki jest potrzebny do obsługi procesora na stronie producenta.

https://www.asus.com/pl/supportonly/P8H61-M LX2/HelpDesk_CPU/

 

- ram na 2x4gb - 110zł - pelno tego na allegro (4gb to w 2020 to za mało)

- jakiś dysk ssd 240gb,  120zł https://www.ceneo.pl/Dyski_SSD/Format:2_5cala/Pojemnosc:240GB,250GB,256GB;0112-0.htm

- jak podasz jaką masz teraz kartę graficzną to zaproponuję coś na jej wymianę, docelowo to będzie gtx 750ti, 950/960, rx470/570.

- zasilacz spokojnie obsłuży 750ti, 950/960, z radeonami może być potrzebne trochę gimnastyki bo u mnie rx 580 i r5 1600 ciągnie z gniazdka 300w w grach jak karta jest obciążona na 100%.

 

Zestawy z olx sobie daruj, to co podałem + rx 470 zje ten za 700zł co ktoś wstawił.

 

 

Mam te kartę graficzna Sapphire Radeon HD 7770 AMD Radeon HD 7770/R7 250X i tak ona wygląda Radeon-HD-7770-front.jpg

Procesor to ten jak rozumiem mam kupić?https://allegro.pl/oferta/intel-core-i5-3470-4x3-20ghz-lga1155-oem-sr0t8-8499264650?utm_medium=app_share&utm_source=facebook     

A te ramy to jakąś firmę konkretna szukać czy jakiekolwiek?

edit//

wersje biosa mam 0504 to chyba podjedzie??

 

Edytowane przez ZIELIN_PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, topdog napisał:

W twoim komputerze najbardziej kuleje ram, więc jest to pierwsze do wymiany. Dlatego w fife masz pokaz slajów z 4gb ram. Z prockiem możesz zaczekać.

ram to obojętnie jakiej firmy, żeby były tylko 2x4gb ddr3, pełno tego na allegro z cenie 110-120zł, może być np ten komplet

https://allegro.pl/oferta/hyperx-genesis-grey-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-9626718725

procka masz tutaj taniej, 89zł

https://allegro.pl/oferta/intel-core-i5-3470-3-20ghz-s1155-9645909672

za 120zł można dostać i5 3570, ale nie wiem czy warto dopłacać 30zł dla 200mhz więcej.

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-3570-4-x-3-4-ghz-6mb-gwar-9608915607
 

Co do biosa to powinno pójść, o ile Asus P8H61-M LX2/CSM to jest to samo co Asus P8H61-M LX2, bo nie mogę nic znaleźć na temat tego CSM

Twoja obecna karta ma zasilanie 6pin, zauważyłem że zasilacz nie ma kabla pcie 6pin, używasz pewni jakieś przejściówki, sata albo molex?

Dobrze by było gdybyś spróbował monitorować temperatury procesora i karty programem Hwinfo podczas gry w gta V, napisz jeszcze czy kiedyś zmieniałeś paste termoprzewodzącą w karcie i pod chłodzeniem procesora.

 

 

 

 

Dobra to kupię te ramy już teraz, bardzo dziękuje za linka do nich 

co do wymiany pasty termoprzewodzącej to nie wymieniałem na procesorze ale wiem jak to się robi wiec jest do ogarnięcia na spokojnie, gorzej z karta graficzna bo nie robiłem tego nigdy i szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem że tam tez się te pastę zmienia i nie wiem jak to zrobić 

Temperature mogę sprawdzić jutro i dać znać bo pracuje do późna w firmie to nie mam jak teraz 

Tak samo z zasilaczem, nie pamietam już ale wydaje mi się ze mam molex bo taka duża kostka biała jest wpięta 

Ale jeszcze mam pytanie odnośnie tego dysku ssd. Ja mam teraz podpięte dwa dyski hdd i nie wiem czy ja mogę dołożyć ssd jako trzeci czy muszę któryś wymontować żeby były dwa i jak to z kablami jest, potrzebuje jakiś specjalny dokupić żeby to podłączyć czy jak to się robi bo ja w temacie komputerów jest kompletnym laikiem i ostatnie pytanie czy 256gb będzie wystarczające żeby zainstalować windowsa 10 i 3 gry co dużo ważą np. Właśnie takie jak gta 5 czy lepiej zainwestować w 512gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2020 o 17:28, torrentius napisał:

Ale zupełnie szczerze - w 2020 szkoda pieniędzy na upgrade tak starej platformy - wymianę CPU, pakowanie kasy w RAM DDR3. To trup. 

święta prawda szkoda kasy na tego kompa

skoro masz kasę to lepiej złożyć nowego - spokojnie starczy na te 7 - 10lat [za ok 2100zł złożysz niezła maszynę]

a nie będziesz się męczył na tym starociu - zawsze będziesz mógł coś nowszego odpalić

[ssdek to minimum coś w okolicach 500giga]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, topdog napisał:

ok, strona asusa jest kompletnie do bani i ładuje się pół godziny ale znalazłem twoją płytę.

https://www.asus.com/pl/supportonly/P8H61-M LX2CSM/HelpDesk_BIOS/

Twój numer obecnego biosu 0504 zgadza z tym co jest na poniższej liście

http://ftp.tekwind.co.jp/pub/asustw/mb/LGA1155/P8H61-M_LX2_CSM/

Co ciekawe na stronie asusa nie ma wsparcia dla procesorów ivy bridge dla płyty P8H61-M LX2/CSM choć ta sama płyta bez dopisku CSM ma wsparcie.

Pewnie na stronie to robili metodą kopiuj wklej i zapomnieli wspomnieć o ivy ale głowy sobie nie dam uciąć. Jak bym stawiał że ivy bridge odpali się nawet na tym biosie co teraz masz wgrany. Jak masz allegro smarta i darmowe zwroty do paczkomatu to za dużo nie ryzykujesz. Jak chcesz mieć 100% pewność to zawsze jest i5 2400, są jeszcze tańsze.

Co do ssd-ka to potrzebujesz kabel sata III (jest wstecznie kompatybilny z wejściem sata II) i kabel zasilający sata który twój zasilacz posiada chyba cztery (jeśli nie są one wykorzystywane przez przejściówkę do PCIe)

Jak używasz tylko dwóch dysków twardych i nie masz napędu dvd to powinieneś mieć jeszcze dwa wolne porty sata na płycie. Jak jakiś port jest zasłaniany przez kartę graficzną to często można to rozwiązać używając kątowego kabla sata.

Co do rozmiaru ssdka to musisz sam zdecydować ile ci potrzeba, taki głupi cod waży 200gb(chociaż do coda potrzeba nowego kompa za 2,5k zł co najmniej), wiedźmin 3 to 50gb, gta V 80gb więc jest spory rozstrzał. Sam świeży zainstalowany WIn 10 waży jakieś ~30gb.

 

Używam napędu właśnie i coś mało mam tych kabli wolnych, tylko taki jeden co załączam na obrazku na dole ale dobra to kupię ten kabel sata3 jeszcze, taki się nada ???https://allegro.pl/oferta/kabel-sata-iii-6gb-s-30cm-ca-sasa-14cu-0030-r-8598875277?utm_medium=app_share&utm_source=facebook       

A dysk chce kupić tez przez Allegro jakiś budżetowy, myślałem o tym https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-adata-ultimate-su650-240gb-2-5-520-450mbs-9500591876?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

ale to potrzebuje twojej opinii tez co do niego 

593A0DFC-2B4E-4451-B0CC-13C39092D4DC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, topdog napisał:

Nie jestem jakimś wielkim specem od ssd ale ja bym brał ten. 240gb ci na pewno wystarczy? Nie będziesz miał już żadnych wolnych portów sata żeby następny w przyszłości podłączyć chyba że odłączysz napęd lub dokupisz PCIe expansion card albo m.2 pcie adapter (te przynajmniej są tanie jak barszcz na ali)

https://allegro.pl/oferta/ssd-patriot-240gb-burst-sata3-2-5-555-500-mb-s-7843714450

to masz jeszcze kabel sata III od tego samego sprzedawcy:

https://allegro.pl/oferta/gembird-kabel-sata-data-iii-metalowe-zatrzaski-8030661798

albo kątowy:

https://allegro.pl/oferta/gembird-sata-data-iii-metalowe-zatrzaski-katowy-8148292568

Jak używasz już dwóch dysków twardych i napęd dvd to powinien ci zostać jeden wolny kabel zasilający sata od zasilacza, więc porównaj czy jest on taki sam jaki jest podłączony do napędu czy innych dysków.

Zobacz czy karta graficzna nie zasłania ci tego ostatniego wolnego portu sata na płycie i czy można to łatwo podłączyć.

 

Dziękuje bardzo, mega mi pomogłeś. Procesor, ramy, ssd i kable mam już z głowy. Jeszcze jakbyś mógł mi doradzić co z ta karta graficzna robić jakbym zdecydował się też później ją zmienić na lepszą do +/- 200zł

spróbuje jutro tez wymienić pastę na procesorze i karcie graficznej tylko nie wiem czy mam iść do komputerowego i kupić jakakolwiek czy to jakaś specjalna musi być i czy do procesora i karty graficznej nada się ta sama pasta czy musza być inne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, topdog napisał:

Pasta termoprzewodząca pasuje do procesora i karty, większość nie przewodzi prądu i nadaje się do obu. Z tańszych polecam pactum pt-2, arctic mx-2/ mx-4 . Z droższych to gelid gc extreme.

Tu masz pactum pt-1 od tego samego sprzedawcy, też się nada

https://allegro.pl/oferta/pasta-termoprzewodzaca-silentiumpc-pactum-pt-1-4g-9321028411

Karty lepszej od twojej do 200zł raczej nie znajdziesz. Rynek używanych kart padł na głowę i takie gtx 750ti kosztuje krocie.

Zamówiłem te pactum ?

Ale to chyba dużo musiało się zmienić w temacie kart graficznych bo ja swoją kupowałem 3-4lata temu jako używana i dawałem 180zł około, myślałem że do 200zl znajdę dwa razy lepsza kartę niż mam obecnie. To ile bym musiał wyłożyć kasy żeby kupić coś sensownego co pojedzie pod te płytę i uciagnie to zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...