Skocz do zawartości
haaz

[2000 zł] Modernizacja komputera do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zestaw mający jakieś 4-5 lat:

płyta główna:    MSI B85-G43 (B85 2xPCI-E DDR3)
procesor:    Intel i5-4590 3.30GHz 6MB BOX
cooler cpu:    SilentiumPC Fortis 3 140mm
pamięć:        Crucial 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9 (2x4GB)
dysk:        Seagate 1TB 7200obr. 64MB
grafika:    ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCU II Black OC
zasilacz:    Thermaltake SMART SE 530W 80 Plus Bronze
obudowa:    SilentiumPC Gladius M20 Pure Black - USB 3.0

Zestaw chcę zmodernizować na tyle by móc grać w przyszłości w Cyberpunka 2077 na wysokich detalach, na chwilę obecną próbuję, ale nie jestem w stanie grać w Horizon Zero Dawn, mam 5 fps i gra freezuje mi komputer podczas ładowania się (za mało ramu?),, a w Shadow of the Tomb Raider miejscami mam 30 klatek co jest przeze mnie absolutnie nieakceptowane.

Myślałem nad zakupem nowej karty graficznej tylko jakiej? Raczej brałbym coś od nvidii z przyzwyczajenia, chyba, że jakaś od czerwonych jest wydajniejsza w tym przedziale cenowym jak napisałem w tytule tematu.

Nie wiem co zrobić z procesorem. Mam go "podkręconego" na stałe na 3.7 GHz. Czy tyle wystarczy do nowych gier? Bo zdaję sobie sprawę, że wymiana procka = wymiana płyty głównej to wtedy musiałbym już w zasadzie kupować cały nowy zestaw.

Jeśli chodzi o RAM tutaj też schody, kupiłbym 2x 8GB lub 1x 16GB najszybsze jakie obsługuje moja płyta główna (tylko jakie?), a obecne oddał bratu. A może po prostu lepiej dokupić mi 2x 4GB tych samych kości co mam teraz?

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na platformie z ddr3 wątpię byś osiągnął swój cel z wysokimi detalami cyberpunk... owszem możesz wymienić kartę graficzna ale ogranicza Cię pamięci ram ze względu na niskie taktowanie. Myśle ze lepiej na Twoim miejscu wyjdzie przesiadka na nowsza platformę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja tego kompa nie ma sensu , tylko zmiana platformy .

Max. co tam wsadzisz to I7 4790K - nadal 4 rdzenie jak twój I5 ale wyższy zegar i HT może pomóc trochę w grach .

Na tej płycie i chipsecie nie ma sensu wsadzać ram szybszego niż 1 600 mhz , ram 1866+ mhz i tak będzie działał na 1600 mhz .

Ryzen 2 lub 3 + płyta na B450 / B550 ( wybór płyty nie jako determinuje wybór procka - na B550 nie działają procesory z generacji Zen / Zen + czy 1xxx i 2xxx oraz APU 3xxx , znowu na B450 są wątpliwości co do przyszłości platformy - może wspierać Zen a może nie wspierać ) + 16 GB ram 3000 mhz / 3200 mhz

Karta - na razie zostawić tego GTX-a co masz a potem go zmienić na jakiegoś Turinga czy nawet Ampere choć na sensowne cenowo Ampere przyjdzie nam trochę poczekać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...