Skocz do zawartości
Grecja

Wymiana procesora a Win10

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie. Czy po zmianie samego procesora, będę potrzebował ponownie wpisywać klucz produktu win10?

Płyta główna i cała reszta pozostaje bez zmian... Pisałem na forum Microsoftu ale, dostałem sprzeczne odpowiedzi.

Może ktoś z was miał podobną sytuacje?

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W10 ma właśnie ten plus, że nie trzeba go ponownie instalować po zimnie sprzętu. Nawet jak zmienisz płytę z prockiem na przeciwny obóz (niebieski <->czerwony), to windows sam sobie odinstaluje stare stery, zainstaluje nowe i się poprawnie odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniałem komuś procesor z E4300 na E7200 i na początku Windows 10 ( v2004 ) w menedżer zadań pokazywał starego E4300, ale po którymś restarcie / po iluś minutach rozpoznał nowo włożonego E7200 i ogólnie wszystko było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MiG29 napisał:

W10 ma właśnie ten plus, że nie trzeba go ponownie instalować po zimnie sprzętu. Nawet jak zmienisz płytę z prockiem na przeciwny obóz (niebieski <->czerwony), to windows sam sobie odinstaluje stare stery, zainstaluje nowe i się poprawnie odpali.

Źle mnie chyba zrozumiałeś. Mi nie chodzi ponowne instalowanie systemu czy sterowniki. Mnie interesuje czy będę ponownie musiał podawać klucz produktu MS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poproszę o odpowiedzi od osób które takie coś "przechodziły"... Tzn. wymieniały sam procesor bez ruszania reszty sprzętu, czy Win10 wymagał wtedy ponownego wpisania klucza produktu? Klucza już dawno nie posiadam, bo system miałem zainstalowany i aktywowany w dniu zakupu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grecja napisał:

Źle mnie chyba zrozumiałeś. Mi nie chodzi ponowne instalowanie systemu czy sterowniki. Mnie interesuje czy będę ponownie musiał podawać klucz produktu MS...

Nic nie musisz robić od strony windowsa. Po prostu zmień procka i odpal kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MiG29 napisał:

Mi

Keyfinder

pokazuje wszystkie klucze.

Sprawdzałem już nim kiedyś. Pokazuje BBBBB-BBBBB i tak dalej;) także nie widzi tego klucza.

Ale skoro nie będzie potrzebny do wymiany procesora to nie ma problemu.

Edytowane przez Grecja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MiG29 napisał:

Masz pewnie jakąś wersję demo. Poszukaj pełnej.

Pobrałem z pierwszych stron wyświetlanych w google. Officea mi wyświetla normanie ale win10 już nie. Tak czy owak, to w innych programach tego typu wyskakuje ten sam klucz (BBBBB-BBBBB i tak dalej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, _LynX_ napisał:

Którą wersje pobrałeś 32 czy 64 i wyłącz antywirusa/defendera czy co tam masz przed uruchomieniem

id.JPG

Pobrałem z linku który podrzuciłeś. Nie miałem tam opcji wyboru między 32 a 64. Antywirus jak i cała reszta zabezpieczeń była wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, _LynX_ napisał:

 

ehh.JPG

Faktycznie moje przeoczenie. Sprawdziłem i bez zmian... Dobra nie ma co tracić czasu skoro i tak nie wymaga tego klucza po zmianie procesora... Najwyżej zakupie jakiś klucz za 20zł na alledrogo. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...