Skocz do zawartości
ziomek

TWARDZIEL

Rekomendowane odpowiedzi

wbrew panujacej bzdurnej opini te dyski sa ciche no chyba ze slyszysz komara z 5 m, szybkie, 3 lata gwary, bezpproblemowe - nie mowie ze inne takie nie sa - poprosu wiem co mam :) i nie szukanm juz dalej :) baraki i maxtory tez sa oki - z tej 2 wyzej cenie barake - sentyment, szybkosc, servis, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do glosnosci caviara to nie jestem przekonany czy sa az tak glosnie - ja spie z kompem wlaczonymi mi to nie przeszkadza a emule mieli na hdd

hehe, to skad wiesz ze mieli? :-)

 

A swoją droga bardzo mnie korci zeby sie przyczepic tego ze spisz z kompem a nie z dziewczyną :-) mam nadzieje ze sie nie gniewasz bo to zart oczywiscie ale tak fajnie to opisales :-)

 

A tak na powaznie to moim zdaniem nie mozesz wypowiadac sie ogolnie majac za doswiadczenie jedynie swoj dysk, a odrzucac np "zaslyszane opinie" dlatego ze Twoj dysk dziala inaczej, byc moze to wlasnie Twoj jest wyjatkiem? :-) metoda szukaj tez nie zadziala, bo ze czegos nie znajdziesz nie musi oznaczac mniej awaryjne moze tez oznaczac ze malo kto je ma :-) Tez zgodze sie z tym ze Caviar = Maxtor = Seagate, kazdy z nich ma jakies wady i jakies zalety a wiec mozna sobie dostosowac zakup do potrzeb, wiem ze Maxtory sie grzeja i sa glosniejsze od Seagatow, Caviara nie znam ale skoro sa takie opinie to moze cos w tym jest? Nie wydaje mi sie ze powstawaly by opinie "wyssane z palca", to tak jak z bajkami i w kazdej troche prawdy jest.

 

IBMmy sa bardzo wydajne i bija pod tym wzgledem porownywalne parametrami dyski natomiast ich niezawodnosc stoi pod duzym znakiem zapytania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz prostuje wypowiedz :) spie sobie w lozku a komp dziala w drugim koncu pokoju :)

 

do do tego czy moge sie wypowiadac - skladam kompy, mialem w domq maxtora, wd mam swoojego a ostatnimi czay nawinella sie baraka 7 - te dyski u mnie podzialaly chwile wiec mam pojecie o czym pisze, co do ibm i szajsungow to mam zle wspomnienia z poprzednich generacji tak samo jak fujitsu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zależy Ci na ciszy to Baracuda 7200.7 80gb. Można kupić za 350.

mam tego twardziela od dwóch tygodni kupiłem za 370zyta, bardzo cichy, szybko chodzi, ogólnie cool 8) a co do samsunga to ten który mam jest cichszy od mojej barrracudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja jednak stawiam na seagate'a muj poprzedni seagate spadl mi z pierwszego pietra i dalej chodzi :twisted: fakt 1/4 dysku to bad sectory ale chodzi taki samsung by sie rozpadl na czesci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem WD 80BB (7200rpm, 2mb cache) po pol roku stal sie nieznosnie glosny... po prostu wizg talerzy byl najglosniejszym elementem kompa. Sprzedalem bydle, doplacilem 30zl i wzialem Barke 7200.7 80Gb - wreszcie mam cisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace moxtora. Mianowicie posiadam maxtora 60 Gb 7200rpm ale moj HDD strasznie rzezi przy pracy np. kopiowanie zwyklych pliczkow...

 

Mamw wiec pytanie do posiadaczy maxtorow czy wasze dyski tez tak "rzężą" czy mam zasuwac do serwisu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest najlepszy dysk twardy 40GB do 400 zyla ?? a mam plyte glowna MSI KT4V(ATA133)

Jak chcesz mieć tani dysk (i cichy) - to kup Baracude 80 GB (zmieścisz się w cenie)

 

A jak chcesz mieć dobry dysk - z 3 letnią gwarancją ... to tylko WD caviar SE z 8 MB cache

 

(seagaty lubią padać - i maja 1 rok gwarancji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gdzie nie wyjde slysze opinie na tem caviary ze sa glosne ale Ci co je maja mowia ze wcale nie sa takie glosne i ze sie sprawdzaja

Mam w domu baracude, a mojej dziewczynie kupiłem WD Caviar 8 MB Cache. 3 takie dyski kupiłem do firmy - i mogę powiedzieć jedno. Jak ktoś ma wyciszonego kompa (tak jak ja - zalman pasywny na VGA, cooler 1800 rpm na procku, wentyl w zasilce na 5 V) - to różnica w głośności między WD a baracudą jest bardzo wyraźna (i bardzo słyszalna). Ale moim następnym dyskiem będzie WD 120 GB 8 MB Cache - bo ma 3 lata gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA KT4V SĄ CRC ERRORY NA KONTROLERZE IDE PONIZEJ WERSJI BIOSU 1.7. TRZEBA KONIECZNIE UAKTUALNIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie krzycz, to nie ładnie :) A co do pytania. Ogolnie wszsytkie dyski są dobre, i mają swoje zalety i wady. Ja polecam WD z 8MB cahce , Seagate, Maxtor i IBM'a (te nowe serie). Wiem, że IBM miał wpadkę z DTLA i częściowo z IC, ale to było kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi zdecydowanie odradzam: obiegowa opinia + wlasne doswiadczenie x2 (zupelne pady);

IBM: wydajne ale zaufanie juz tez nieco nadszarpniete (seria DTLA - dyski mialy swoje kaprysy);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...