Skocz do zawartości
crux

Ile w 3dMark 2001SE (bez overclocking'u)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzialem by ktos zakladal takowy temat a jak dla mnie to jest zdecydowanie lepszy pomysl niz kto ile podkrecil i ile jego azot schlodzil jego kompa. Wg mnie porownywanie punktow jakiejs konfiguracji z inna rozniaca sie np plyta glowna czy ramem da wiarygodny wynik np co zmienic, co jest za wolne, co wymienic itp. Wiem z doswiadczenia ze wlasnie to najtrudniej znalesc a skoro jest nas tu az tylu to cos z tego bedzie. Jak juz ktos bedzie chcial mnie zbluzgac za "kolejny" taki temat to tylko bez zbytniego chamstwa:)

 

Ja zaczne wiec ten temat:

Sprzet jak w podpisie a wiec XP 1700+, Radeon 9100 - 8305 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde bez overclockingu niewiem czy bym na mojej karcie wogule tego 3dmarka 2001 odpalil :(

A co ma podkręcanie do możliwości uruchomienia 3DMarka czy też innego programu testującego :?: No chyba że po podkręceniu komputer działa tak niestabilnie że nic się na nim nie da uruchomić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys bylo cos takiego

Duron 850 @ 1003 (8,5 x 118) @ vcore 1,85

Ecs K7vza

Gf2mx400 200/166 @ 250/230

Samsung 30 gb 5200

256 sdram 133 @na cos dokladnie niepamietam

reszta niewazna

w 3dmarku 2001 mialem w okolicach 3600 - wynik za ostry :(

Wiec bez o/c na tej grafice nieoplacalo sie zapuszczac 3dmarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez oc mam 5300 pkt a z oc 5500

:cry: Kurde; dziwne. Czy to normalne, ze na swoim sprzecie mam tylko 2700 pkt :?:

Niestety tak, przy tej karcie graficznej nie uzyskasz o wiele większego wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez oc mam 5300 pkt a z oc 5500

:cry: Kurde; dziwne. Czy to normalne, ze na swoim sprzecie mam tylko 2700 pkt :?:

a co ty z tego chcesz concorda zrobic ja na procku celeron 790 i grafie gf4 440mx mialem 3700, np ale grafa jest o niebo lepsza niz ta twoja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys bylo cos takiego 

Duron 850 @ 1003 (8,5 x 118) @ vcore 1,85

Ecs K7vza 

Gf2mx400 200/166 @ 250/230

Samsung 30 gb 5200

256 sdram 133 @na cos dokladnie niepamietam

reszta niewazna

w 3dmarku 2001 mialem w okolicach 3600 - wynik za ostry :(

Wiec bez o/c na tej grafice nieoplacalo sie zapuszczac 3dmarka

Widzę, że na twoim sprzęcie udało się wyciągnąć w 3D Marku 01 około 3600 punktów z o/c, choć ja na moim sprzęcie wyciągam góra 1673 punkty bez o/c. Mam pytanie, jak Ci się udało wyciągnąć z twojego MX wartości z 200/166 @ 250/230. Czy użyłeś jakieś chłodzenie na pamięć i gpu. Aha jeszcze jedna prośba mógbyś zrobić pomiary bez o/c. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam BUAHAHAHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys bylo cos takiego  

Duron 850 @ 1003 (8,5 x 118) @ vcore 1,85

Ecs K7vza  

Gf2mx400 200/166 @ 250/230

Samsung 30 gb 5200

256 sdram 133 @na cos dokladnie niepamietam

reszta niewazna

w 3dmarku 2001 mialem w okolicach 3600 - wynik za ostry :(

Wiec bez o/c na tej grafice nieoplacalo sie zapuszczac 3dmarka

Widzę, że na twoim sprzęcie udało się wyciągnąć w 3D Marku 01 około 3600 punktów z o/c, choć ja na moim sprzęcie wyciągam góra 1673 punkty bez o/c. Mam pytanie, jak Ci się udało wyciągnąć z twojego MX wartości z 200/166 @ 250/230. Czy użyłeś jakieś chłodzenie na pamięć i gpu. Aha jeszcze jedna prośba mógbyś zrobić pomiary bez o/c. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam BUAHAHAHA

Hmmm, co do GPU w MX400 to u mnie idzie na 270 przy dwóch coolerach na rdzeniu. Pamięci idą na 210Mhz bez podnoszenia napięcia (samsungi 6ns); mogło mu się udać pociągnąć pamięci lepiej, zwłaszcza, że niektórzy producenci dawali pamięci szybsze niż 6ns (vide prolink ultra- 5.5ns)

Durek w porównaniu do athlona ma obcięty tylko cache L2, które jakoś w miażdżącym stopniu nie wpływa na wynik w 3Dmarku2001 (chyba). Ja, gdy testowałem u siebie, to różnice pomiędzy antkiem ustawionym na 1500+ a 2100+ były ledwie powyżej błędu pomiarowego, w okolicach 3500 punktów zawsze.

 

Przy założeniu, że durek radzi sobie w 3D marku 2001 niewiele gorzej od antka na SD ramach, oraz że u niego ram biegał ponad 133 (bo u mnie zawsze 133)- cóż, wychodzi mi, że mógł mieć wynik w tych okolicach. A zauważyłem, że w przypadku MX400 każdy Mhz na pamięciach daje istotną różnicę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na antku 1700+ Palomino przy fsb 143 megahertze i radosławie 9100 64 MB 128 bit

8280

i przy podkręceniu core clock z 250MHz na 280MHz i memory clock ze 230MHz na 260MHz

8820, a dalej nie kręciłem bo mnie złamało spanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem by ktos zakladal takowy temat a jak dla mnie to jest zdecydowanie lepszy pomysl niz kto ile podkrecil i ile jego azot schlodzil jego kompa. Wg mnie porownywanie punktow jakiejs konfiguracji z inna rozniaca sie np plyta glowna czy ramem da wiarygodny wynik np co zmienic, co jest za wolne, co wymienic itp. Wiem z doswiadczenia ze wlasnie to najtrudniej znalesc a skoro jest nas tu az tylu to cos z tego bedzie. Jak juz ktos bedzie chcial mnie zbluzgac za "kolejny" taki temat to tylko bez zbytniego chamstwa:)

 

Ja zaczne wiec ten temat:

Sprzet jak w podpisie a wiec XP 1700+, Radeon 9100 - 8305 pkt

CruX no to prawie mamy identyczne wyniki nawet ten sam antoni z radosławem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostalem kompa ze sklepu, zainstalowalem winde, to mialem 5500 :D ( versja 64 bitowa byla), po odpowiednim "ustawieniu" wszystkiego na 64bitówce mialem max 7200..... A bez o/c teraz mam cos kolo 8200....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem by ktos zakladal takowy temat a jak dla mnie to jest zdecydowanie lepszy pomysl niz kto ile podkrecil i ile jego azot schlodzil jego kompa. Wg mnie porownywanie punktow jakiejs konfiguracji z inna rozniaca sie np plyta glowna czy ramem da wiarygodny wynik np co zmienic, co jest za wolne, co wymienic itp. Wiem z doswiadczenia ze wlasnie to najtrudniej znalesc a skoro jest nas tu az tylu to cos z tego bedzie. Jak juz ktos bedzie chcial mnie zbluzgac za "kolejny" taki temat to tylko bez zbytniego chamstwa:)

 

Ja zaczne wiec ten temat:

Sprzet jak w podpisie a wiec XP 1700+, Radeon 9100 - 8305 pkt

Hmmm ja u siebie mam 8250 wiec Twoj wynik jest calkiem przyzwoity. Ja mam wprawdzie 1700+@2100+ ale DDRy robia swoje jak widac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...