Jump to content
Sign in to follow this  
ReX412

Budżet 2900 zł Pierwsza cześć zestawu, podzespoły bez karty graficznej, Karta graficzna nadchodzące RTX30X0 (zakup karty pod koniec roku)

Recommended Posts

Witajcie proszę o pomoc w doborze elementów, koncepcji, zamysłu

Jest to pierwsza cześć zestawu pod nadchodzące nowe karty graficzne Nvidi celuje w model 3080-3070 ale zakup karty będzie w okolicach listopad-  grudnia może już będzie więcej kart na rynku.

Monitor posiadam Xiaomi Mi Curve 34 cale 144 hz, 3440x1440, 21:9 , może nie idealny do gier ale przydaje się do pracy i oglądania filmów, nie planuje grac w csa, czasem w Overwatch

Przeznaczenie komputera to filmy i gry w 1440 P 

Części planuje kupić w tym tygodniu jest to ważne kryterium 

Budżet na te podzespoły 2500- 2900 zł

procesor: chyba najlepszy teraz wybór AMD Ryzen 5 3600

1. tutaj rodzi się pierwsze pytanie czy ten procesor będzie w stanie ogarnąć cala moc kart czy pojawi się bootleneck i czy nie lepiej iść w ryzen 7 2600 z większa ilością rdzeni ???

płyta główna:  MSI B450 TOMAHAWK MAX

2. Kolejne pytanie czy nowe układy będą wykorzystywać PCI-E 4.0 i czy nie lepszym wyborem będzie dopłacić do jakiegoś podstawowego modelu B550 ?? może B550 AORUS ELITE ??

ram: Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB, 3733MHz, CL17   wiem ze wyższe taktowanie wpływa na wydajność celuje w 3600-3733 mhz cl 17 

zasilacz: SilentiumPC Vero M3 700W (SPC269) czy ten zasilacz będzie w stanie ogarnąć to lub co byś polecił ?? w załączniku screen zapotrzebowania prądu na nowe nvidie

SSD: Kingston A2000 500 GB M.2 

Obudowa: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB  z 4 wentylatorami

za miesiąc na pewno dojdzie chłodzenie do procesora 

Może masz inny pomysł, koncepcje ?? - proszę podziel się  może zmieni to mój punk widzenia. Bardzo chętnie chciałbym to zobaczyć z twojej perspektywy.

Proszę o pomoc i odpowiedzi

zasialacz do gpu 30x0.jpg

Edited by ReX412

Ja bym brał B550 jak w przyszłości może tam być 3080, dużo droższe nie są od takiego tomahawka

Tu masz porównanie sekcji zasilania większości płyt B550

Procek bierz Ryzen 5 3600, ram jest ok. W 3440x1440 nie powinno być bottlenecka bo to coś pomiędzy standardowym 1440p a 4k (3840 x 2160)

Obudowa może być chociaż ja bym brał coś z meshowym frontem np Signum SG7V TG.

700W w brązie powinno wystarczyć do 3080 jak nie chcesz dokładać do czegoś lepszego. Sam mam 650W w goldzie i jakbym miał w ciemno kupować 3080 to bym kupił.

Ten screen to rekomendowana moc zasilacza a nie pobór prądu więc oni dają spory zapas. Pobór prądu zależy także od procesora i to czy był podkręcany(porządne OC może nawet dwukrotnie zwiększyć pobór prądu przez procesor)

Co dziwne Rtx 3070 ma 1x8pin i zalecają 650W??? RX 580 ma 8pin+6pin, zalecaną moc zasilacza 500W a niepodkręcony system pobiera max 300W.

Rysiek 3600, RTX-a 3070/3080 powinien ogarnąć w wyższych rozdzielczosciach jak 2k czy wyżej... Co do zasilacza to moim zdaniem i wielu portali- 750w do RTX 3070 a 850w RTX 3080<.....650w ogarnie 3070 i 3080 też ale zostanie wyżyłowany na maksa...A tak na 100% to trzeba czekać na testy, wyniki i ogólne wnioski....Niektórzy mają nadzieje że nowy RTX będzie lepiej, "chodził" z CPU-AMD..W co wątpie ale jest szansa, że z Ryzenami 40... faktycznie tak może byc..

Edited by Drizz