Skocz do zawartości
msavee

Ryzen 5 2400G z B550

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek się przywitam, jako że nowy jestem, tak więc Witam wszystkich:).

Nadszedł ten czas, kiedy powoli muszę zacząć myśleć o komputerze dla mojego syna. Mój obecny konfig, to Ryzen 5 2400G wraz z Gigabyte b450 Aorus m oraz 16GB Ram Patriot Viper 4.

Zanim cały konfig przekaże synowi, to muszę zrobić powolną przesiadkę pod coś dla siebie i tak na początek padło na płytę, później będzie dedykowana grafika i na końcu jakiś nowy Ryzen i ram. Ale żeby nie było łatwo, to po dłuższych poszukiwaniach wybrałem płytę Asus TUF Gaming B550M-Plus, pytanie czy zagada z moim obecnym Ryzenem?. Gdzieś tam w necie znalazłem jakieś dyskusje na temat Zen/Zen+ i B550, gdzieś tam na YT widziałem odpalonego 2400G na B550, tyle że to była płyta w formacie ATX i ASRocka.

Co do samej płyty, to nie musi być koniecznie ten model i asus - może być coś innego co zagada z moim Ryzenem.

Celuję raczej w mATX i B550 gdyż czekam na dostępność obudowy Raijintek PAEAN M (podobno w październiku będą ponownie w sprzedaży), a jak znajdzie się propozycja w formacie ATX to tutaj mogę rozpatrzyć również x570, gdyż wtedy zakupię obudowę pod biurko, może Lian Li PC-O11 Dynamic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...