Skocz do zawartości
lekonrad

Czy warto mieszać pamięć różnych producentów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam jedną kość 8GB Crucial Ballistix sport lt 2400mhz cl16. Chciałbym rozszerzyć moją pamięć do 16GB. Na internecie znalazłem taką kość tylko na jednym sklepie i kosztuje trochę dużo (260zl z przesyłką). I tutaj pytanie. Czy mogę połączyć tę pamięc z inną od innego producenta, czy warto kupić od razu dwie nowe kości? Proszę o jakieś sensowne propozycje o do konkretnych modeli. Dziękuję za odpowiedź.

Mój sprzęt:

procesor: Intel Core i5-7600

płyta: MSI B250M PRO-VDH

 

Edytowane przez lekonrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 gb o tak słabych parametrach w cenie 260 zł??

Całkowicie nieopłacalny biznes. Sprzedaj lepiej tą swoją. A za 269 zł kup zestaw 16gb dużo lepszych Pamięć Patriot Viper 4 BLACKOUT, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (PVB416G320C6K).

https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-blackout-ddr4-16-gb-3200mhz-cl16-pvb416g320c6k-6220292/

Chociaż płyta pewnie ja ograniczy, ale i tak w tej cenie lepiej brać szybsze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MiG29 napisał:

8 gb o tak słabych parametrach w cenie 260 zł??

https://www.proshop.pl/RAM/Crucial-Ballistix-Sport-LT-DDR4-2400-CL16-SC-8GB/2575362

Są też używane na allegro po 150zl ale chyba już lepiej dorzucić troche pieniędzy do tych nowych i mieć spokój. 

Ogolnie myslalem nad tymi:

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16-gb-2400mhz-cl16-cmk16gx4m2a2400c16-808472/?gclid=EAIaIQobChMI5bK80tzl6wIVD7wYCh0h8g4BEAQYASABEgJTWPD_BwE&gclsrc=aw.ds

Lub tymi:

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16-gb-2400mhz-cl14-cmk16gx4m2a2400c14r-764776/

Lub ewentualnie hyperx fury black

Jako ze zbytnio sie nie znam to chciałbym zapytać czy lepsze beda te wysłane powyżej gskill Fortis?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, topdog napisał:

Co z tego że nie mają sensu skoro za te same pieniądze można kupić o wiele lepsze które będzie można później przełożyć to nowego komputera lub łatwiej odsprzedać? 

o wiele lepsze to dziś minimum 3600 MHz [jak już wyżej napisano] a idiotyzmem jest ich kupowanie pod tą płytę [bo w niskiej cenie to masz 3000MHz - a liczenie że w przyszłości ktoś się będzie o nie zabijał na alegro to fantazje]  [i juz słychać o ddr5]  

lepiej sprzedać posiadaną kość i kupić zestaw 16GB

raczej jak autor będzie zmieniał kompa to oleje sprawę przekładania starych gratów do nowej platformy

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, topdog napisał:

Nie wiem jaki masz problem ale dałeś gościowi ram o prędkości 2400mhz kiedy za 240zł można dostać 3000mhz.

ale się podjarałeś tematem i idziesz w zaparte [co z tego że mają 3000MHz jak reszta parametrów to padlina - na to już uwagi nie zwracasz]

 

12 godzin temu, topdog napisał:

Nie wiem jak zmierzyłeś że o wiele lepsze to musi być dzisiaj minimum 3600mhz ale ok

przyznajesz rację ale dalej biedne 3000 wciskasz [ w dodatku mówienie o przyszłościowym wykorzystaniu takich biednych kości to niesmaczny żart]

 

skoro nie wiesz dlaczego lepiej mieć zestaw dwóch jednakowych kości to może się nie wypowiadaj bo to nie najlepiej świadczy o twojej wiedzy

i to by było na tyle w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...