Skocz do zawartości
marcinek1992

Komputer do AutoCAD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym złożyć komputer pod AutoCAD. Kwota na złożenie takiego zestawu to około 4,000zł. 

I teraz mam problem. O ile do gier potrzebna jest wydajna karta graficzna o tyle do AutoCada wydaje mi się że nie jest konieczny najnowszy RTX.

Mam zatem do was pytanie czy taki zestaw jest dobry?
 

procesor: AMD Ryzen 5 3600 lub Intel Core i5-10400F

płyta:  MSI B450-A PRO MAX      Gigabyte Z490M

Ram: Patriot Viper 4 BLACKOUT, DDR4, 16 GB, 3200MHz

Dysk: Crucial P5 3D NAND 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe

Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 600W

Do tego Obudowa.

Czy Intel czy AMD?

prosze o doradztwo w wyborze 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Wujek robi zaawansowane projekty w CAD'owskich programach na sprzęcie sprzed 8-9 lat pod postacią i5 2400, 16 GB RAM i RX470 8GB (jak widać tylko GPU jest nowsze niż 9 letnie), a pracuje w rozdzielczości 3840x2160 (monitor też dosyć nowy, chyba 2 letni). Także do CAD potwora nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marcinek1992 napisał:

Czyli SSD na nvme bedzie ok?

On ma SSD na SATA, także jak kupisz SSD na PCI-E ( czy to na złączu PCI-E, czy na złączu M.2 korzystającego z linii PCI-E, jeden lub drugi z protokołem NVME ) to dyskiem nie masz się co martwić ;)

ps. odrobinę się tylko dziwię, że bierzesz tyle RAM co on brał te ~9 lat temu. Przez tyle lat zero postępu czy co? ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to GPU tylko akceleruje podgląd, przy obacaniu modelami podbija zegary ale wykorzystanie jest w okolicach 30%
Tutaj ważniejszy jest cpu, ram i dysk, extrudowaniu wielu elementów czy stress analysis wymaga sporo mocy i pamięci. Prosty model z 80 elementów pochłania mi w tym momencie 14GB

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...