Skocz do zawartości
Karenz

Mobo+cpu

Rekomendowane odpowiedzi

mój spec:

i5 6600k 3.9 GHz
gtx960 strix 4gb OC
Asrock z170 pro4s 
8 x 2 DDR4 3200 Hz  G.Skill
Corsair 960GB M.2 PCIe  
ASUS Xonar DX PCI- Express x1
SilentiumPC Vero L2 600W 
CPU Scythe NINJA 3

Jestem zmuszony do wymiany mojej obudowy.. Obudową została przeze mnie osobiście przerobiona jeszcze z 10 lat temu tak że z frontu znajdują się 2x 14cm , od góry 2x14cm do dołu 1x14cm i ori tył 12cm wszystko było pod kontrolą  Zalman ZM-MFC1 Plus dodatkowo wentylator na chłodzeniu CPU Scythe NINJA 3 zasilanym  do MOBO. To było dobre rozwiązanie ale kiedyś. Z powodu takiego specu mobo Z170 Pro4S jest bardzo ubogie w zasilanie wentylatorów  ( 3 x Chassis Fan Connectors (2 x 4-pin, 1 x 3-pin) )

Taki spec w całkowicie mi wystarcza , mało już mam czasu na granie w gry a jak się zdarzy to są to zwykle starsze tytuły.

I teraz musi powstać jakaś koncepcja co zrobić z całością sprzętu , moje propozycje:

1.Nowa obudowa do której można wpakować 6 nowych wentylator w tym min 4 x 14cm i  chłodzenie 160mm wysokości reszta zostaje

2. Nowa obudowa + nowe mobo + nowy procek (budżet 3k ale równie dobrze może być połowa)  W tej opcji mobo musi spełnić szereg wymagań po pierwsze mieć dużo gniazd do zasilania wentylatorów oraz możliwość modelowania predkości do temperatury (tak aby komputer do 40C chodził pasywnie)  slot M2  na Corsair 960GB M.2 PCIe   oraz PCI- Express x1 na ASUS Xonar DX i jakieś bardzo dużo chłodzenie. Priorytetem jest cisza w idle. 

Jeszcze coś , żadnych rgbt , zero podświetlenia. 

 

 

Edytowane przez Karenz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakiś przesadnie wrażliwy , po prostu często śpie z odpalonym komputerem i tu każdy decybel jest na wage złota. 

W drugim komputerze mam  MSI B450-A PRO +Ryzen 5 2600 i on ma właśnie sterowanie PWN/DC wszystko mam ustawione że startuje od 40C poza wentylatorem procesora ale komputer jest praktycznie nie słyszalny. 

W moim zamyśle komputer przy niskim obciążeniu ma być pasywny a jeżeli zajdzie taka potrzeba może wyć nawet jak suszarka. Dlatego chce mieć sterowanie z płyty głównej bo nikomu by się nie chciało kręcić regulatorem obrotów co dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...