Skocz do zawartości
timewarp

Laptop do ogólnych zastosowań, do 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

szukam laptopa do "ogólnych" zastosowań, aczkolwiek w szczególności do programowania oraz okazjonalnego grania w mniej wymagające gry (LOL, R6 - choćby i te 50fps na niskich, jak laptopy poniżej oferują) - normalnie mam dostęp do ciągle dobrze trzymającego się desktopa. Początkowo budżet wynosił koło 3.5k zł, ale jeżeli warto dopłacić do czegoś lepszego to jestem w stanie.

Do tej pory przykuły moją uwagę laptopy z Ryzenem 4700u, w szczególności:

ten drugi nie jest obecnie na ofercie x-komu, ale zdaje się że jest w MediaMarkt.

Nie mam jakiś ścisłych wymagań co do laptopa (chętnie przyjmę wszystkie propozycje), aczkolwiek fajnie było by mieć ekran dotykowy. Trochę obawiam się też laptopów z 8GB RAMu, szczególnie tam gdzie nie można tego RAMu rozbudować - trochę mało "future proof". No i co do dysku nie wydaje mi się żeby 500GB był ogromną tragedią - do tej pory męczyłem się na laptopie z 128GB SSD.

Próbowałem też znaleźć jakiegoś porządnego porównania wydajności pomiędzy tymi modelami, ale nie znalazłem. Początkowo myślałem że ten Acer jest szybszy, ale okazuje się że ma low energy RAM, a doczytałem się że AMD-ki są podatne na szybkość RAMu.

Z góry dzięki za odpowiedzi, jak o czymś jeszcze pomyślę to dam znać. I jeszcze raz, wezmę pod uwagę wszystkie propozycje.

Edytowane przez timewarp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MichalGie z jednej strony ciekawa propozycja, ale mam wrażenie że wszystkie laptopy z ekranem 360 stopni są znacznie droższe, albo płacą parametrami. Niestety ten ma właśnie gorszy procesor - jak szybko spojrzałem na benchmarki, to te z 4700u są czasami ponad 40% szybsze. Nie wydaje mi się żeby było warto tyle tracić na rzecz dotykowego ekranu.

@roar.RAR no to potwierdza mój pierwotny wybór, ale zdaje się że te LPDDR4x 4266 są wolniejsze od normalnych pamięci w drugim laptopie (3200MHz). Mam też podejrzenia, że ze względu na większe rozmiary tego laptopa może mieć wydajniejsze chłodzenie - ale na szybko nie byłem w stanie znaleźć bezpośrednich porównań wydajności obu laptopów.

 

Dziękuję za obie opinie. Przeczuwam że ostateczny wybór będzie pomiędzy tymi dwoma laptopami, jednak byłby to ciężki wybór. Ale dopóki nie podejmę decyzji chętnie przyjmę i wszystkie inne sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zdecydowałem się na Swifta 3. Ogólnie jestem zadowolony, mam wrażenie, że jakby był konwertowalny to byłby perfekcyjny - ale to już raczej wykroczyłoby poza mój budżet.

Parę rzeczy na które zwróciłem uwagę:

1. domyślnie górny wiersz nie pełni rolę klawiszy F1-F12, a rolę klawiszy dodatkowych (np sterowanie głośnością). Na szczęście da się to zmienić w biosie

2. W górnym prawym rogu klawiatury jest przycisk wyłącz... parę razy już przez przypadek go nacisnąłem zamiast delete. Widziałem że w Surface'ach są właśnie na odwrót, by było trochę ciężej to zrobić.

Ale coś co mnie najbardziej męczy to...

3. Gdy jest uśpiony to zdaje się zużywać bardzo dużo baterii, potrafi się cały rozładować w ciągu jednego dnia. Nie wiem jeszcze co jest tego powodem, i chętnie bym przyjął jakieś porady.

Edytowane przez timewarp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podepnę się pod temat, bo po co zakładać nowy 😉

Po pierwsze - sklep. Zakup najchętniej w jakimś Euro, gdzie mają raty 0%

Po drugie - zastosowanie. Szykuje mi się rok pracy w delegacji, więc laptop będzie niezbędny. Głównie Netflix i jakieś inne pierdoły, ale może w końcu odpakuję W3 na PC i pogram. Albo zainstaluję to darmowe GTA5 czy tam coś innego znajdę.  Granie jest w planach 😉

No to coś poczytałem, coś wygooglałem i mam dwóch faworytów w moim budżecie:

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-pav-r5-16gb-512ssd-gtx1650ti-w10_1.bhtml

 

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-fx506-i5-16gb-512ssd-1650ti-w10_1.bhtml

 

Czy w tym przypadku tańszy będzie lepszy? Niby proc wydajniejszy, a reszta taka sama. No przynajmniej dla mnie 😄

 

PS. Bateria nie ma znaczenia

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...