Skocz do zawartości
Bagin100

Czym schłodzić i9-10900K po OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy chłodzenie be quiet! Silent Loop 360mm jest kompatybilne procesorem i9-10900K? Obecnie jest używane przy moim i7-8700K i działa dobrze.

W przypadku zakupu nowego chłodzenia, co jest obecnie polecane do 10900k z gotowych chłodzeń AIO? Chodzi mi o jak najmniejsze temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socket 11551 i 1200 maja ten sam rozstaw osi, wiec cooler bedzie pasowac. Pytanie tylko czy wyrobi wydajnościowo, ale sadze ze wiekosc AIO poradzi sobie 10900k. Mozesz to zmontowac i sie przekonac jakie beda temperatury. Jak za wysokie to wymienisz na inne.

Z wikipedii:

The 4 holes for fastening the heatsink to the motherboard are placed in a square with a lateral length of 75 mm for Intel's sockets LGA 1156, LGA 1155, LGA 1150, LGA 1151 and LGA 1200. Cooling solutions should therefore be interchangeable.

Edytowane przez cochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też czytałem kiedyś ze socket 1151 będzie taki sam jak 1200 i stare chłodzenia wodne będą kompatybilne ale nie byłem pewny. Dobrze, że nie zamawiałem nowego chłodzenia. Miesiąc temu czyściłem mojego silent loopa, wymieniłem płyn chłodniczy i nadal radzi sobie bardzo dobrze przy 8700k ustawionym na 5GHz zobaczymy czy poradzi sobie z 10900k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...