Skocz do zawartości
Mazzakollo

Laptop do ok. 1600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym zapytać o opinię i wagę udziału różnych komponentów w kilku laptopach.
Szukam sprzętu używanego w cenie do ok. 1600 zł. Używany będzie przede wszystkim do mało wymagającej pracy na plikach tekstowych, internetu, filmów i - na tyle, na ile będzie to możliwe, wiem, że cudów w tej cenie nie ma - pogrania w gry. Byłem dość zdecydowany na komputer o parametrach:

Procesor: Intel i7-7500U
RAM: 2 x 8 GB
Karta graficzna: NVidia 940MX
(Nie biorę pod uwagę dysku - w razie czego wymienię go sobie na inny lub dorzucę SSD/HDD)

Myślałem, że w tej cenie jest to świetny wybór, ale zorientowałem się, że można dostać w tej cenie także laptopy z grafiką GTX 950M - o wiele wydajniejszą - ale z nieco słabszym procesorem i mniejszą ilością RAMu. Dostępne są takie układy:

Procesor: Intel i5-4200H / i5-5200U / i5-6300HQ / i7-6300HQ / i7-4720HQ / i7-6700 HQ
RAM: 8GB (niekiedy 16GB)
Karta graficzna: Nvidia GTX 950M

Chciałbym zapytać - co w przypadku gier będzie najważniejsze, co będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem? Pierwszy wymieniony laptop, czy może któryś z układów powyżej? Innymi słowy: co kosztem czego jest lepiej wybrać? I czy 16GB jest do gier obowiązkowe, czy 8 wystarczy? Najogólniej - jakich rozwiązań w tym budżecie polecacie szukać? Nie obrażę się oczywiście za konkretne linki ?

Pozdrawiam!

Edytowane przez Mazzakollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...