Skocz do zawartości
Ziela

Komputer z RTX'em 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się co robić. Nie mam aktualnie komputera, a jest mi dosyć potrzebny. Posiadam na ten moment budżet prawie 6000 zł. Tego PC'ta chciałbym zdobyć najpóźniej do połowy listopada (ale nie wiem czy wytrzymam aż tak długo :P). Posiadam monitor FHD 60hz i otrzymam również w niedługim czasie także podobny monitor. Na dodatek mam zasilacz 750W oraz dwa dyski - jeden HDD 500GB, drugi SSD 128GB, chciałbym zakupić dodatkowy dysk m.2 nvme.

Czy jest sens kupowania karty graficznej 30x0? Słyszałem o jakimś bottlenecku i się trochę przeraziłem. Jak uzbieram pieniądze, choć to pewnie dosyć długo zajmie będę chciał zakupić monitor 2K lub może nawet 4K.

Taki najtańszy ale nadal zgrany zestaw ile może mniej więcej kosztować z RTX'em 3080 lub 3070? 

Naprawdę za dużo jest tych informacji o tych wszystkich nowych modelach, innych nieścisłościach itp. że nie mam pojęcia już co robić w mojej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo Intel https://www.x-kom.pl/lista/yzpsrxx62

  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • SilentiumPC Fera 3 120mm
  • SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • Gigabyte Z490 GAMING X
  • Intel Core i5-10400F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 4k, żaden procek nie ogarnia W 100% - RTX 3080 xD, sytuacja wygląda jeszcze gorzej przy rozdzielczości-1080p ..... Ale jeżeli już to Intel radzi sobie wyraźnie lepiej niż Ryzen....Wątpliwe aby nowy Ryzen zmienił tą sytuacje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...