Skocz do zawartości
marcin1234

jaka karta graficzna do starego komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

padła mi właśnie chyba karta radek hd 7770, nie kręci się wiatrak, w trybie normalnym nie startuje a w trybie awaryjnym działa mniej więcej ok tylko, że są pasy na ekranie. I przyszedł widocznie czas na zmianę. Miała tylko 8 lat ;(

Mój komp, który pewnie za jakiś czas będę powoli wymieniał to amd fx 6300, płyta gigabyte GA 970A-UD3, zasilacz silentum pc vero l1  500w,  8 gb ram good rama ddr 3 1333 mhz, ssd patriota 500 gb, 

I teraz moje pytanie jaką kartę dokupić do tego by chodziło w multi w miarę dobrze około 100 fpsów i wyżej, ow, cs, jakieś pubg itp. ewentualnie może kiedyś sobie kupię bf 5 ? Chciałbym by w miarę dobrze chodziła funkcja typu nvidia shadowplay, gdyż chciałbym zapisywac zagrania. Do tej pory nie miałem takiej możliwości. Nie chce używek by w  razie czego mi nic nie padło.

Myślałem nad gf 1660 s ale w sumie to przerost formy nad treścią, nie gram plus nie wiem kiedy zmienię resztę kompa. Trochę drogi, 900 zł nówka. 

Myślałem też nad Radkiem rx 570 4 gb ale strasznie stara to konstrukcja, jeszcze trzyma cenę jak szalony, 2 lata temu był za tyle samo , 650 zł w xkom i jeszcze gry do niego dawali. Oraz nie wiem czy radeon ma coś działającego typu shadowplay. 

No i taki to oto mam dylemat. Dzięki z góry za pomoc, pozdrawiam hej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam poczucie, że kupując starą grafikę nijako wywalam kasę i nie zbliżam się do niczego nowego. A istnieje jeszcze duże ryzyko, że karta po prostu padnie tak jak moja bez przyczyny. Wtedy to już w ogóle kasa w błoto. To niestety nie są procesory ;/ Już raz się na używce przejechałem dawno temu. Także używki nie wchodzą w grę. Jakbym miał pewność, że kupię i to pochodzi przynajmniej z 2-3 lata... Ale niestety nie ma żadnej. 

Z nowych to co myślicie dawać 700 zł za 570 rx 8 gb czy jednak dołożyć lepiej 200 zł do 1660 S ? Jakby dalej były nówki rx 570 za 550 zł z grami do opchnięcia ehh... Nic innego nie widzę na rynku. 

Wiem, że procesor jej nie wykorzysta ale chyba nie mam wyjścia. Za rok albo dwa kupię lepszego procka i płytę, ramy i grafika będzie miała potencjał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rdaneel napisał:

bazując na tym podzespole oraz "FX 6300 to stary procesor" możesz spróbować zakupić jakiegoś poleasingowego dell'a

https://allegro.pl/uzytkownik/retropc_pl?string=dell i5&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-2-0717

https://allegro.pl/uzytkownik/ITmarket24pl?string=dell i5&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-2-0717

I to z systemem...

Ja kupiłem obudowę MT, w OBECNEJ ofercie jak widzę trochę słabo z dostępnością  a  zakup obudowy SFF oznacza że pozostają ci karty low profile

https://www.x-kom.pl/p/579281-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1650-d6-oc-low-profile-4gb-gddr6.html

 

 

 

edit: no i do tego komputera jakaś 1650 ddr6 bez zasilania ew. z drutami jak na filmie

Ciekawa opcja przyznam no ale używka. I trzeba się bawić w grafiki low profile. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...