Skocz do zawartości
andy2110

Spadki fps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zakupiłem laptopa Legion Lenovo Y540-15 który posiada i7-9750H/8GB RAM/480SSD/GTX1660TI. Mam wrażenie, że laptop wyciaga za mało fps. Przed zakupem ogladałem filmiki na yt z xkomu w którym testowano owego laptopa. Na tym filmiku laptop w fortnite na średnich ustawieniach wyciągał 300fps u mnie na niskich jest to 160 ze spadkami do 90, tak samo jest w cs go. Na filmiku średnie fps wynosiły 410 u mnie jest to 350 ze spadkami do 200. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje, albo tak jak przedmówca napisał masz włączony tryb oszczędzania energii, dzięki czemu procesor jak również karta pracuje np z 30%swojej możliwości aby zachować jak najdłuższy czas pracy na baterii. Albo przegrzewa się. Jednak bez pokazania wykresów z HWINFO to tylko takie gdybanie. Mój brat miał Msi gl75 chyba z tym samym procesorem i kartą graficzną i wiem, że gry na prawdę świetnie mu chodziły. Aż sam w szoku byłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wejść w Menu start- Wpisać "Wybierz plan zasilania"  - Wysoka wydajność. Po ustawieniu tego uruchomić jakąś grę z którą masz problemy w oknie tak abyś mógł zobaczyć jak używany jest procesor bądź karta. Ewentualnie możesz ściągnąć msi afterburner i ustawić aby pokazywało te parametry w trakcie gry. Bo może być też tak, że procesor nie wchodzi w tryb turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HWINFO w zakładce sensor sprawdź jakie taktowania osiąga procesor i grafiki.

Zapuść jakąś grę lub benchmarka i sprawdź zwłaszcza wartość "maximum"

 

Z tego ca zauważyłem u siebie, mino niskich temperatur i "największa" wydajność" mój laptop też nie osiąga maksymalnych wartości ale mi to nie przeszkadza bo względem komputera stacjonarnego jest kilka razy szybszy.

001.PNG

002.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...