Skocz do zawartości
emkacafe

Jaki upgrade do 1000 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję Waszej porady w sprawie upgrade PC. W większości gier mam problemy z cieniami (falują, czasem migają), co odbiera przyjemność z gry pomimo ustawień na ultra i 60 fps i po długim szukaniu przyczyn doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie mam jakąś felerną kartę graficzną i chciałbym ją wymienić. Mogę teraz przeznaczyć na to max 1000 zł i tutaj pytanie - jak to zrobić najrozsądniej? Kupić używaną gtx 1080, np. Palit GameRock? Da radę z obecnym zestawem? Może jednak lepiej coś z serii RTX? Celuję w FullHD i 60 fps, fajnie gdyby dało radę pograć tak w Red Dead Redemption 2. Jakiś mały zapas mocy też by się przydał.

Moja obecna konfiguracja (komp z 2016 roku):

i5-6600k (niekręcony, najpierw miałem taki zamiar, ale ostatecznie nawet się za to nie zabrałem - brak umiejętności...)
karta graf. MSI 1070 Gaming X
zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W
RAM Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16
Płyta główna Asus Z170 PRO GAMING
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3
monitor jakiś stary Samsung z 2010 roku FullHD

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy I5 6600K to zapomnij o sensownym graniu w FHD@60 fps , procek cię będzie ograniczał , zmiana na 7700K trochę pomoże ale nie w każde grze , lepiej zyskasz z cpu 6/6 lub 6/12 , niestety tu wchodzi w grę zmiana płyty .

Z nowych kart w tej kwocie to tylko GTX1660 Super , karta o zbliżonej wydajności w stosunku do twojego 1070 .

GTX1080 najtaniej widzę na allegro za 900 zł , są to wersje MSI AERO , Palit GR kosztuje 999 zł .

Używane RTX chodzą po więcej jak 1 000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, rdaneel napisał:

LOL. A inne podzespoły nie są sprawne skoro chcesz je wymieniać?

Monitor "jakiś Samsung sprzed 10 lat" - IPS?

No przecież napisałem, że podejrzewam usterkę karty graficznej bo w grach mam nieprawidłowe cienie ? dlatego chcę ja wymienić. Wydajnościowo sprzęt jest na razie ok bo daje radę w FullHD i 60 fps ale co mi po tym jak migoczące cienie psują cały odbiór. Jeśli miałaby to być wina monitora to wymienię monitor ale nie sądzę, bo zauważyłbym pewnie też jakieś inne objawy. A monitor to Samsung P2470HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rdaneel napisał:

Chyba zatraciłem zdolność czytania ?

Pewnie nie masz możliwości podłączenia przez inne gniazdo bądź innego monitora? (nie bardzo wiem co znaczy "nieprawidłowe cienie")

Co to monitora: fascynują mnie ludzie którzy kupują karty graficzne za 1500 i podpinają do jakichś starych wynalazków. Jeszcze w 1994 bodaj nakierowano mnie na stwierdzenie że 90% czasu spędzasz przed ekranem i to od niego przede wszystkim zależy komfort twojej pracy. Po czym 30 lat później ktoś używa jakiegoś TN... Po czym odpala wiedźmina czy jakieś inne Red Dead Redemption 2 żeby popodziwiać 

Mam na myśli ten defekt: https://forum.pclab.pl/topic/1285900-msi-1070-falujące-cienie-w-grach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, reyden napisał:

Przy I5 6600K to zapomnij o sensownym graniu w FHD@60 fps , procek cię będzie ograniczał , zmiana na 7700K trochę pomoże ale nie w każde grze , lepiej zyskasz z cpu 6/6 lub 6/12 , niestety tu wchodzi w grę zmiana płyty .

Z nowych kart w tej kwocie to tylko GTX1660 Super , karta o zbliżonej wydajności w stosunku do twojego 1070 .

GTX1080 najtaniej widzę na allegro za 900 zł , są to wersje MSI AERO , Palit GR kosztuje 999 zł .

Używane RTX chodzą po więcej jak 1 000 zł

I5 6600K Jeszcze na jakieś 2-3 lata będzie wstanie zapewnić 60 fps w rozdzielczości FHD.

@emkacafe Natomiast proponowałbym podkręcić go do ok 4.7-4.8ghz. Ja swojego i5 6600 bez K podkręcałem na zmodyfikowanym biosie w płycie i wzrost był znaczny. Uwierz, że to na prawdę trudne nie jest, a da sporo. Jednak przed tym zabiegiem poleciłbym wymienić pastę na thermal grizzly kryonaut jeśli bardzo długo nie była wymieniana aby zapobiec przegrzewaniu się.

Kolejna sprawa, to system. Nie wiem jak dawno nie robiłeś reinstalacji systemu. Jednak w pierwszej kolejności to proponowałbym zrobić. Następnie zainstalować na nowo WSZYSTKIE sterowniki direct X, nvidia, chipset itp. Na szybko sprawdziłem problemy które miewasz i część ludzi właśnie miała problemy ze sterownikami. Jeśli to nie przyniesie efektu wtedy możesz śmiało się rozglądać za czymś, poleciłbym Tobie albo używanego gtx 1080. Chodzi ok 650-850zł. Drożej nawet nie patrz, bo to Janusze biznesu. Albo nowego GTX 1660 super. Sprzęt moim zdaniem jest w dalszym ciągu dobry do full hd. Jeśli zrobisz tak jak napisałem i nie przyniesie to efektu, to wtedy rozglądaj się za kartą. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rdaneel napisał:

Hmm, odpaliłem wieśka i tam faktycznie są jakieś takie pełzające te cienie - ale trudno mi powiedzieć bo nie grałem w tą grę. Jakie masz ustawienia jakości? Czy ten problem występuje w innych grach?

Ustawienia ultra i generalnie chodzi mi płynnie w 60 fps, gdyby nie te cienie to byłoby ekstra. Filmik tak dobrze nie oddaje bo jest kiepskiej jakości, "na żywo" bardziej rzuca się to w oczy. Cienie falują na budynkach jak pasek loading od jednej strony do drugiej. W innych grach jest podobnie - np. GTA5, Read Dead Redemption 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rdaneel napisał:

A to nie jest coś podobnego co widać tu pod dachem wieży?

W jakiej grasz rozdzielczości?

Rzeczywiście, na tym filmie też występuje ten problem, w różnych miejscach, np. jakieś migające tekstury na budynkach po lewej od 6:00. Dramat. Pewnie tam też coś jest nie tak, przecież to niemożliwe, żeby coś takiego zostało okrzyknięte jedną z najlepiej dopracowanych gier w historii. Zresztą, to nie dotyczy tylko W3.
Gram w 1920x1080, 60Hz.

Edytowane przez emkacafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...