Skocz do zawartości
Mane

Zestaw na i7/i9

Rekomendowane odpowiedzi

Przeznaczenie i wymagania:
Wirtualizacja, Fotografia (LR, PS itp). Możliwość podłączenia 3 monitorów, może bym czasami w coś zagrał, jak już się zdecyduję na kartę graficzną z półki GTX 1660, monitory mam FullHD i zmiany na razie nie przewidują (chyba że jeden zmienię za jakiś czas na coś dedykowanego do fotografii, jakiś Eizo).

OC będzie grane.

Budżet taki, że ogarnie to co potrzebuję i planuję :)

Wybrałem to co poniżej:
Procesor: i7-10700K / i9-10900K / i9-10850K
Płyta główna: ???
Chłodzenie CPU: Dark Rock Pro 4 [BK022] - KUPIONY
Pasta termoprzewodząca: Thermal Grizzly Kryonaut 1g
Pamięć RAM: ??? - 32GB (2x16GB)
Dysk SSD M.2 NVMe: ADATA XPG SX8200 PRO 512GB PCIe x4 - KUPIONY
Dysk SSD SATA: Micron 1300 2TB - KUPIONY
Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB GDDR6 192Bit PCI-E [GV-N166SGAMINGOC-6GD] lub Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 [GV-N166SOC-6GD]
Zasilacz: SeaSonic Focus GX 650W 80 Plus Gold - KUPIONY
Obudowa: Fractal Design Define R6C Blackout Tempered Glass [FD-CA-DEF-R6C-BKO-TGL] - warunek - musi mieć miejsce na kilka HDD i na napęd DVDR

Dylematy:
1. Zagwozdkę mam tylko taką czy kupić i7 czy jest sens się pchać w i9 (budżet jest), dzisiaj nawet promocja w XKOM, i9-10850K jest w cenie ~2100zł.
2. Jaką płyta główna do tego bez fajerwerków, żeby płyta ceną nie zbliżyła się do procesora :D
3. RAMu chcę 32GB ale jaki, ile MHz to nie mam pojęcia.
4. Przy karcie graficznej zastanawiam się nad dwoma wymienionymi modelami, a może coś jeszcze tańszego co ogarnie 3 monitory oraz PS i LR, z graniem nie ma ciśnienia.

Pozostałe podzespoły już wybrałem, niektóre nawet kupiłem (jak się trafiały jakieś promocje), ale jeśli coś z wybranych przeze mnie podzespołów warto zmienić, to jestem otwarty na propozycje i uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Mane Branie skupionej na ciszy skrzynki z oknem mija sie z celem, bo sciana z mata na miejscu okna robi najwieksza robote. Sam wzialem sobie czarna 7ke Solid, bo wolalem najnowsza mysl techniczna Fractala. Jakbys chcial jeszcze mocniejsze, a cichsze smigla, mozesz podmienic domyslne na 3x Silent Wings 140 mm PWM High Speed. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Zatrzymałem się na wersji 6 tej obudowy, poza tym cena w zasadzie taka sama, muszę tylko się zorientować czy upchnę w niej to co zamierzam (HDD i DVDR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Mane Masz bodajze 3 albo nawet 4 klatki na dyski twarde dolaczane do obudowy i mozesz wtedy zrobic sobie tzw. storage layout. Masz tez miejsce na dwa HDD w piwnicy i moze jeszcze gdzies - zobacz sobie intrukcje. Osobiscie przerzucilbym sie na SSD. Dalej drozsze, ale to juz zdecydowanie nie ta kasa co piec lat temu, a przynajmniej nie halasuja.

Jeden naped upchniesz, jak potrzebujesz dwa to ta skrzynka jest w rozmiarze XL. Jesli wchodzi w gre naped na USB, masz 7 Compact, ale to mniejsza, tansza i okrojona wersja 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko rozumiem, mam 3 SSDki, i kilka HDD takie po "kilka" TB więc odpada przeniesienie tego wszystkiego tylko na SSDki, po pierwsze nie ma takich pojemności, a po drugie cena zapewne by zabiła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...