Skocz do zawartości
ZONK000 OC

Jaki aparat za max 1500 zł dla tatuażysty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosił mnie kolega o poradę, jest on nawet niezły w dziedzinie tatuaży, otworzył tyle co salon, potrzebuje aparatu głównie do robienia zdjęć swoich gotowych dzieł... Zdjęć i filmów, bo zamiast klepać kilka fotek tatuażu do okoła ręki czasem lepiej nagrać krótki filmik. Troszkę czytałem i szukałem po necie zanim zabiorę wam cenny czas, ale zapytam bo modele co rusz to nowe wchodzą, jest tego trochę. Kwota na urządzenie to 1400 - 1500 zł. Na parametrach jako tako nieco się znam, ale parametry na papierze nie mówią koniecznie to co z niego wychodzi, warto poradzić się osób majacych dany sprzęt, siedzących w temacie. Moja przygoda z aparatami skończyła się na Minolcie Z20, była to w tamtych czasach maszyna taka że ludzie chetnie na nią spoglądali, gdy gówniarz nosił taką maszynę na szyi :-) . Później już wiecej telefonami fotografowałem, gdyż często gdy coś ciekawego się działo to aparatu przy sobie nie miałem no nie sposób Z20 nosić wygodnie w kieszeni. Obecnie sam nie wiem czy mu doradzić cos z Nikona, Fuji, Panasonic, Sony... za Canonem jakoś nigdy nie przepadałem, za dawnych czasów często sypały się im przetworniki jak się nie mylę i obraz caly fioletowo różowy itp, miałem znajomych, ktorym takie efekty się pojawiały. Oczywiscie to było naście lat temu... 

Jak użytkujecie jakieś sprzety z mniej wiecej aktualnych czasów, cały czas w sprzedaży to proszę o poradę... Aaaa aparat ma być nowy z gwarancją. I niech ma tryb manualny jakiś w miarę rozbudowany, no chociaż podstawowo, ale niech ma, bo czytałem o jakimś aparacie za 1380 zł i w komentarzu "swietne zdjecia w trybie automatyczny, szkoda że nie posiada trybu manualnego" hmmm nie wiedziałem że aparaty za tą cenę są bez niego (chyba że gość pisał pierdoły). Nie mówię że kumpel będzie manuala używał, może on nie jest fachowcem od zdjęć i potrzebuję go do w miarę prostych opisanych wyżej czynności, ale manual zawsze może się przydać.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...