Skocz do zawartości
KrzysztofPN

Kupić RX 5700XT czy czekać na Big Navi?

Rekomendowane odpowiedzi

Namierzyłem ASUS ROG Strix Radeon RX 5700 XT OC Gaming 8GB GDDR6 256 bit za 1617zł w jednym w największych sklepów.

Miałem w planie kupno tej karty i cena jest spoko, ale nie wiem czy nie poczekać na Big Navi...

Ze względu na monitor karty Nvidii odpadają ;)

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz wydać na GPU ?

Wątpię aby Big Navi było poniżej 2 000 czy 2 500 zł , to ma być konkurencja dla Ampere a nie Pascala / Turinga jak Polaris / Navi .

Chyba że zależy ci na tańszym GPU od czerwonych ale w to też wątpię , póki co ani Ampere ani BN nie celują w ten przedział cenowo-wydajnościowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, radiergummi napisał:

Przecież na GF masz wsparcie dla gsync na monitorach z adaptive sync jesli to chodzi.

 

3060Ti będzie za miesiąc. Big Navi też będzie miał kilka wcieleń. Kupno teraz karty starej generacji to fatalny pomysł.

 

 

Co kwestii monitora to ok, faktycznie jest to do ogarnięcia.

A co takiego będzie mieć Big Navi i ma Ampere bez czego nie będę mógł żyć mając "starą" generację? ? 

Aktualnie korzystam z GTX950 i to jest stare, potwierdzam ?

Jest jeszcze aspekt cenowy, nie mam zamiaru wydać na kartę więcej niż 2k

Edytowane przez KrzysztofPN
pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, reyden napisał:

Ile chcesz wydać na GPU ?

Wątpię aby Big Navi było poniżej 2 000 czy 2 500 zł , to ma być konkurencja dla Ampere a nie Pascala / Turinga jak Polaris / Navi .

Chyba że zależy ci na tańszym GPU od czerwonych ale w to też wątpię , póki co ani Ampere ani BN nie celują w ten przedział cenowo-wydajnościowy .

Przedział cenowy to 1,5k do 2k z tym że wolałbym ten niższy próg.

Czytałem recenzje tego Asusa i wiem że jest warty tych pieniędzy, inna sprawa że grał będę w 1440p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rdaneel napisał:

950, ło panie...

Generalnie jak przedmówcy pisali: trochę słaby okres na zakup [sprzętu ocierającego się o wyższy poziom]. Jeżeli nie chcesz czekać: moją barierą jest 1k na kartę graficzną. Zakup 5500XT to i tak więcej niż zasadnicza różnica między twoją 950 . Następnym progiem [sensownym] jest 1660Super/5600XT. Jeżeli nVidia odpada to końcówką MOJEGO budżetu byłaby 5600XT.

 

 

Ale 5600xt cenowo nie jest ciekawy... w tym przedziale wychodzi na to że jednak 5700xt jest rozsądną opcją )

Co do gtx950 to faktycznie nawet 5500xt będzie skokiem nie do opisania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po taniości dorwać rx 5600xt i odblokowac....

Koledzy kilka dni temu ktoś udostępnił opis jak odblokować 5600xt na w zasadzie pełnego 5700xt

https://www.reddit.com/r/hardware/comments/jabw98/tutorial_on_how_to_unlock_rx_5600_xt_clock_to_2ghz/

https://www.youtube.com/watch?v=nsDV9qjbEnI&feature=emb_logo
‍‍   
to pewnie też jeden z powodów dla którego masowo wykupują 5600xt

wiadomo każdy robi to na własne ryzyko, na reddit ludziska potwierdzają że działa na sapphire , powercolor . Ja dzisiaj lub jutro sprawdzę na swoim xfx 5600xt III ultra ale zanosi się na hicior ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...