Skocz do zawartości
Golinski

RTX 3080 X-kom wysyłka

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Golinski napisał:

Witam i jak tam sytuacje otrzymał ktoś już swojego RTX z tego sklepu? ja dostałem info że 1.10.2020 powinienem mieć do odbioru, zamówione w day zero 15:07 ver GB gaming OC

Zamówiona ta sama karta. czas plus minus ten sam. Pisałeś do nich czy oni dali znać?

Tylko zastanawiam się co teraz w sprawie doniesień o problemach hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, voltan91 napisał:

Moje zamówienie z tego samego dnia z godziny 15:12 jeszcze nie dotarło. Wczoraj zadzwonił Pan i powiedział, że no nadal muszę czekać być może w kolejnej dostawie, a kiedy ona będzie to nie wiadomo.

Pisałem do nich już z 5 razy nic nie wiemy czekać. 3600 wpłacone a karty jak nie ma tak nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dostajemy od Was coraz więcej pytań na temat nowych kart graficznych, rozumiemy Wasze zaniepokojenie czasem oczekiwania na zamówienie. Dlatego poniżej zebraliśmy aktualne informacje:

  • Jaki jest status realizacji zamówień na karty graficzne RTX 30xx?
    Nie jesteśmy w stanie podać dokładnych dat. Nowe grafiki to bardzo dobry sprzęt, a jeszcze lepsza jest jego cena. Wiemy o tym my, wiecie o tym Wy i bardzo wielu klientów na całym świecie. Zainteresowanie tymi kartami zaskoczyło producentów. Popyt przerósł podaż. Kolejne karty już do nas płyną, czekamy na kolejne dostawy. Wszystkie zamówienia będziemy realizować po kolei. Pierwsze karty dotarły już do klientów, czekamy na kolejne dostawy.
  • Co z voucherami do gier, które miały być dodawane do kart graficznych?
    Na ten moment promocja została wstrzymana. Kody miały być dodawane do kart, które fizycznie zostaną dostarczone do klienta. Promocja miała trwać do 29 października. Wierzyliśmy, że do tej daty uda nam się dostarczyć wszystkie zamówione karty, ale patrząc na szybkość dostarczania do nas kolejnych egzemplarzy, mamy wątpliwości, czy ten termin uda się dotrzymać. Próbujemy przekonać dostawcę gry, aby wydłużył datę obowiązywania promocji, jednak spotykamy się tu ze ścianą. Szukamy rozwiązania, które pozwoli dostarczyć grę wszystkim tym, którzy zamówili karty graficzne w promocji. Na ten moment jeszcze nie wiemy, czy to będzie możliwe. Robimy wszystko, żeby tak się stało.
  • Czy cena lub forma płatności wpływa na czas realizacji zamówienia?
    Niezależnie od formy płatności wszystkie zamówienia realizujemy zgodnie z chronologią w naszym systemie wysyłkowym.
  • Kiedy poprawi się dostępność kart graficznych RTX 30xx?
    W tym tygodniu podczas GTC 2020 — Jensen Huang (CEO NVIDIA) — potwierdził, że popyt przerósł producentów i problem z dostępnością będzie towarzyszyć z pewnością do końca roku. Jedyne co możemy teraz zrobić, to uzbroić się w cierpliwość. Kolejne dostawy już do nas płyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę napisać nic pochlebnego nt. sklepu x-kom. Wystawiają towar którego nie są w stanie zagwarantować. Nie piszę tutaj o nowych kartach ale o reszcie produktów. Dwa tygodnie tego zamówiłem płytę główną ze statusem "dostawa wkrótce" po tygodniu dzwoni do mnie Pani z tego sklepu z informacją, że płyta jest nieosiągalna. Taka sama sytuacja spotkała mnie w przypadku zamówienia zasilacza/

Sklep x-kom dokładnie wie, że kart nie będzie przez dłuższy czas, pomimo tego mydli klientom oczy a Ci udzielają im darmowej pożyczki bez oprocentowania. Ile mogło wpaść zamówień tysiąc ? dwa ? wystarczy przemnożyć przez wartość karty i w trudnych czasach mamy darmowy kredyt na kilka miesięcy

Co najlepsze płyta która zamówiłem dalej jest na stronie z statusem dostawa wkrótce, tak samo jak i  zasilacz i tysiące innych produktów. Radzę omijać ten sklep szerokim łukiem, scum na wielką skalę.

 

https://www.x-kom.pl/p/460452-plyta-glowna-socket-1151-asus-rog-maximus-xi-gene.html

https://www.x-kom.pl/p/399205-zasilacz-do-komputera-seasonic-prime-750w-80-plus-platinum.html

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz sporo osób przed sobą. Zamówienia leciały od pierwszych sekund. Sam mam z 15:25. Wydaje mi się, że 15:17 też nie ma. Osobiście nie widzę problemu. Zawsze możesz zapytać się o kolejkę. Jak dla mnie kolejny plus, bo i tak płacisz dokładnie tyle ile masz w zamówieniu. Bez martwienia się o wahania cenowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienia leciały od 12h przez chwile. Praktycznie żadne od 15h nie zostały zrealizowane chyba, że ktoś na życzenie zmieniał karty na dostarczone modele. Spokojnie można poczekać do listopada i dalej, gdyż wtedy Nvidia  wypuści 3700 i jakieś ilości 3800, po premierze kart od AMD.  Niestety X-kom kompletnie, po raz kolejny, poległ przy premierze sprzętu, choć tu są jakieś okoliczności łagodzące. Kpiną natomiast jest to :

Cytat

 

x-kom

pt., 16 paź, 13:56 (1 dzień temu)

do mnie

Dzień dobry,

nie mamy możliwości zweryfikować miejsca w kolejce, część zamówień jest w między czasie anulowanych przez Klientów, oraz ilości dostarczane nie są precyzowane na sztywno. Mogli byśmy Pana wprowadzić w błąd podając takie dane.

Realizacja chronologiczna jest w pełni zautomatyzowana, program sprzedażowy lokuje produkty po ich pojawieniu się na magazynie. Czynnik ludzki nie ma na to wpływu.

W razie dodatkowych pytań służymy pomocą.

 

Każdy choć trochę pracował w logistyce czy na magazynie wie, że dane z systemu, tu o kolejności zamówień, zawsze da się wyciągnąć.

Asus dopiero produkuje karty TUF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Zamówienia leciały od 12h przez chwile. Praktycznie żadne od 15h nie zostały zrealizowane chyba, że ktoś na życzenie zmieniał karty na dostarczone modele. Spokojnie można poczekać do listopada i dalej, gdyż wtedy Nvidia  wypuści 3700 i jakieś ilości 3800, po premierze kart od AMD.  Niestety X-kom kompletnie, po raz kolejny, poległ przy premierze sprzętu, choć tu są jakieś okoliczności łagodzące. Kpiną natomiast jest to :

Każdy choć trochę pracował w logistyce czy na magazynie wie, że dane z systemu, tu o kolejności zamówień, zawsze da się wyciągnąć.

Asus dopiero produkuje karty TUF.

Dzwoniłem na infolinie podobno mieli dostawać karty co 2 tygodnie, a nie dostaw jak nie było tak nie ma.

Papierowa premiera Nvidii...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale X-KOM ostatnio mocno się zepsuł nie dość,że zamówienia to pic na wodę to jeszcze wysyłają używane części tj np mi przyszła używana pamięć ram bo blister był uszkodzony  (popękany).Mało tego na sąsiednim portalu użytkownik ma problem z reklamacją produktu którego x-kom dawno by rozwiązał ale najwidoczniej mu nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, B@nita napisał:

Ale za to w spamowaniu na forach są bardzo aktywni. Na ceneo przeważnie są w dolnej części.

I jak można  sprzedawać towar, którego się nie posiada na stanie???

Dokładnie.

 

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się spodziewasz, że będzie inaczej? Trochę nie rozumiem czemu komuś zależy aż tak bardzo na tej karcie, że przekazuje sklepowi na przechowanie dość dużo pieniędzy na taki czas, darmowa pożyczka.

Wiadomo, że każdy robi co chce i to jego sprawa ale serio nie można zaczekać miesiąc czy dwa i kupić jak człowiek towar, który będzie dostępny? Już nawet nie wspomnę o tym, że w przeciwieństwie do pierwszych wersji nie będzie trzeba się bawić w jakieś wgrywanie poprawek, żeby karty się nie wysypywały.

Sami uczycie sklep tego, że mogą tak robić i będą tak robić dalej, bo to jest dla nich bardzo wygodne. Ponarzekacie ale cierpliwie będzie czekać w kolejce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że zrobili płatność, to po prostu jest taka możliwość. Ja tam wybrałem odbiór osobisty i płatność przy odbiorze i sobie spokojnie stoję w kolejce po cenie "MSRP". Lepsze to niż właśnie oglądanie pojedynczych sztuk po 5K jak np w sklepie na P.
Ludzie będą marudzić, aby marudzić. Jakby mieli tym coś ugrać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firedash I to jest rozsadne podejscie ? Czesc osob musi jeszcze nauczyc sie z wlasnego doswiadczenia, ze dobrym pomyslem nie jest brac czegokolwiek z pierwszych rzutow. Mielismy nawet lipe generacje wstecz z bodazje pamieciami i padajacymi RTXami? Mysle, ze czesc osob rozumuje z serii ,,wielki skok generacyjny - trzeba wymienic karte bez wzgledu na to czy obecna wymiany wymaga" albo sprzedala swoja przed premiera Ampere obawiajac sie, ze po niej straci na wartosci (to ze trzeba bedzie posiedziec na integrze jakis czas bylo jak amen w pacierzu). W moim mniemaniu wszyscy premierowi kupcy to osoby nierozsadne i pelikany, ktore lyknely hype zwiazany z ,,wielkim skokiem generacyjnym".

@Zgreed66 Podejrzewam, ze kolejka ,,za pobraniem" to osobna kolejka i te osoby dostana karty dopiero, kiedy nie bedzie juz komu oplaconemu wysylac. Przepracowalem troszke w handlu i nawet w marce, w ktorej ciagle byly kolejki na bardzo pozadane rzeczy i wiem, jak sie do tych nieoplaconych podchodzi. I nawet uwazam to za uczciwe. Watpie zeby bylo tu inaczej, mimo ze sklepy pewnie beda sie zarzekac, ze inaczej jest - dla swietego spokoju.

Edytowane przez Michał22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał22 napisał:

Podejrzewam, ze kolejka ,,za pobraniem" to osobna kolejka i te osoby dostana karty dopiero, kiedy nie bedzie juz komu oplaconemu wysylac. Przepracowalem troszke w handlu i nawet w marce, w ktorej ciagle byly kolejki na bardzo pozadane rzeczy i wiem, jak sie do tych nieoplaconych podchodzi. I nawet uwazam to za uczciwe. Watpie zeby bylo tu inaczej, mimo ze sklepy pewnie beda sie zarzekac, ze inaczej jest - dla swietego spokoju.

Na ile ja mam doświadczenie z xkomem. Nie ma z tym problemu. Z procem miałem podobnie kiedyś.

Przydałoby się ewentualnie wiedzieć z której minuty realizują zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po rozmowie z infolinią x-kom sprawę olałem, dostępność kart zamówionych na początku października (3 październik) będzie może pod koniec roku. Zresztą z tego widzę wchodzą w pierwszej kolejności wyłącznie wersje OC a nie zwykłe, bo producenci chyba lepszą kasę na tym trzepią i dostarczają te karty w pierwszej kolejności.

Kupiłem dzisiaj na firmę 3080 gigabyte eagle oc, odliczając vat i różnicę jaką bym zapłacił za tuf'a w xkom jestem 330 zeta w plecy. Musiałem dymać 120km autem do małego sklepu PC w innym mieście, przy okazji naciąć się na protestujących rolników... Premiera 3080 to żart, ostatni raz sprzedałem kartę (gtx 1080ti) przed premierą i bez kompa od ponad miesiąca. Jak amd będzie miałą dobrą dostępność to powodzenia Nvidia! 

Edytowane przez irokez85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głowa w piasek i cisza... ale darmowy kredyt xkom otrzymał i kasa na siebie pracuje więc wszystko ok.. klient niech czeka.. infa też nie damy żadnego bo wszystkim steruje skynet..tzn "system", a my pracownicy sklepu nic nie wiemy bo tak nam kazali mówić ?‍♂️

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto wam każe kupować w tym sklepie??  Najdroższy sklep w kraju a dajecie się urabiać jak dzieci. Do tego perfidna polityka marketingowa spamerów na forach i portalach. Czy tak ciężko sprawdzić ceny na porównywarkach jak ceneo czy skąpiec? Oni tam zawsze królują w dolnej części....

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...