Skocz do zawartości
Golinski

RTX 3080 X-kom wysyłka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał22

Ja to bym te ,,preordery" olal i poczekal na legitna odpowiedz Nvidii na poczynania AMD. 3080 to karta bardzo wydajna, ale z malutka jak na takiego potwora iloscia VRAM. Podejrzewam, ze niedlugo, nawet w tym roku, beda z nia takie jaja, ze wydajnosci do gry w 4K bedzie az nadto ( odnosze wrazenie, ze wiekszosc osob celuje w ta rozdzialke), a gierki beda przycinac w zwiazku z brakami VRAMu. Czyli pozostanie obnizyc detale, ktore karta spokojnie by uciagnela. Pol biedy jak ktos planuje grac w 1440p, bo w przypadku tej rozdzialki 3080 powinna byc fajna karta na dlugie lata, ale to mozna tylko przewidywac. Co widac juz dzis, jest razaca dysproporcja pomiedzy moca karty, a iloscia VRAM, a cos takiego nie wrozy dobrze w dluzszej perspektywie. A mowimy o karcie za cztery kola, ktora pewnie wiele osob kupilo, liczac, ze starczy na Bog wie ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22
8 minut temu, Ando09 napisał:

Planujemy wysłać twoje zamówienie 9.12.20 wierzyć im?

Wiele par planuje dziecko, a nic z tego nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na 3080 w chwili obecnej i cena mnie śmieszy. Jaki jest sens kupowania kart wartych 850€ gdzie ich wielką wielką zaletą jest owa cena (700$). Tryb ludzi MUST HAVE jest niezrozumiały. Po co mam płacić za co teraz tak wysoko skoro za 2 miesiące prawdopodobnie dostanę to w unormowanej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Ja zamówiłem w X-kom rtx 3080 msi X trio około godziny 19:00 w dniu premiery i nadal czekam. Z tego co się dowiedziałem to ten model jest jednym z najchętniej kupowanym a takie karty jak kfa2 czy pqlit są dosłownie dostępne od ręki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 18:52, KoxHD napisał:

Siema. Ja zamówiłem w X-kom rtx 3080 msi X trio około godziny 19:00 w dniu premiery i nadal czekam. Z tego co się dowiedziałem to ten model jest jednym z najchętniej kupowanym a takie karty jak kfa2 czy pqlit są dosłownie dostępne od ręki. 

X-kom daje ciała po całości, w innych krajach 3080 msi X trio zamówione 25.10 i dzisiaj człowiek już ma, nie wspominając o żenującym braku komunikacji ze strony sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niektórych ludzi nie rozumiem...

Czemu nikt nie pomyślał żeby zrobić kilka zamówień w różnych sklepach i opłacić to zamówienie, które będzie skompletowane? Najwyżej za pobraniem to by wysłali, a paczka nie zostałaby odebrana i odesłana.

Tak samo jak nie rozumiem ludzi, którzy kupili te karty po przedpłacie, a później płacz, że sklep ich okradł xD Kto kurła kazał opłacać to zamówienie? Niektórzy to chyba myślą, że jak opłacą z góry to są lepsi i im się należy!!11

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, roar.RAR napisał:

A w świętego mikołaja też wierzysz? Proszę, pokaż mi jakikolwiek dowód, że tak jest.

Google nie boli, reddit tak samo, a idąc Twoim tokiem myślenia, pokaż mi jakikolwiek dowód, że Mikołaj nie istnieje. 
 

Edytowane przez razdwarazdwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, roar.RAR napisał:

Google nie boli ?

Istnieje i co teraz? Dodatkowo jakbyś się trochę zorientował w temacie zamawiając w dniu premiery o 15:00 nie było żadnej informacji na stronie sklepu odnośnie opóźnionych wysyłek, kolejek, braku towaru, czyli sklep sprzedawał coś czego nie ma na stanie nie informując o tym. 

Kolejny temat to zerowy profesjonalizm jakby nie było partnera producenta w kwestii komunikacji, jedna lakoniczna wiadomość w ciągu ~trzech miesięcy: "kontaktuję się w sprawie tytułowego zamówienia. Uprzejmie informuję, iż dostawa zamówionej karty graficznych z serii 3080 aktualnie nie jest potwierdzona przez dystrybucję. Problem z dostępnością posiada charakter globalny."

Słabiutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje polowanie na RTX3080 właśnie dzisiaj zakończyłem, udało mi się ustrzelić TUFa OC. Jeśli jednak ktoś dalej ma nadzieję na kartę w tym roku to proponuję poszukać jakiegoś dropu w innych sklepach. Ja swoją kartę mam z ME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, outdatedTV napisał:

Na kartę czekałem 3 i pół miesiąca.

farciarz z ciebie

to ile w końcu zapłaciłeś?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cena lub forma płatności wpływa na czas realizacji zamówienia?
Niezależnie od formy płatności wszystkie zamówienia realizujemy zgodnie z chronologią w naszym systemie wysyłkowym.

W X-kom może i tak ale morele już robi co chce i oszukuje. Jeżeli to prawda ==>

69286898d4b3.jpg

 

ja zamówiłem 4 grudnia za 3800 zł gość po wyżej 12 grudnia z tym że za 1000 zł więcej i dlatego on już ma a ja nie  hehe to dopiero świństwo ?

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, outdatedTV napisał:

Przez cały długi czas realizacji zamówienia w x-kom nie odniosłem ani razu wrażenia że mnie ktoś oszukuje. Dopytywałem o miejsce w kolejce i systematycznie się zmieniało. Wiem że teraz nawet wprowadzili jakiś licznik dla czekającego. O x-kom złego złowa nie powiem.

Pisze o zgniłych  Morelach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem 9 miesięcy i z okresowymi kontrolami moje miejsce w kolejce do karty rtx 3080. Ostatnio sklep zaczął sprzedawać podobne karty w 3-krotnie wyższej cenie, przy czym numer modelu może być po prostu inny, taki podstęp. Poproszony o zwrot pieniędzy w celu zamówienia karty już w innym sklepie, patologia i oszukiwanie klientów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 6/27/2021 at 6:18 PM, yavalvas said:

Spędziłem 9 miesięcy i z okresowymi kontrolami moje miejsce w kolejce do karty rtx 3080. Ostatnio sklep zaczął sprzedawać podobne karty w 3-krotnie wyższej cenie, przy czym numer modelu może być po prostu inny, taki podstęp. Poproszony o zwrot pieniędzy w celu zamówienia karty już w innym sklepie, patologia i oszukiwanie klientów.

sytuacja zaczyna się klarować , dwa największe sklepy narzekały na brak dostaw kart i brak możliwości wysyłki w cenie jak była przy premierze, tyle że modele bardzo podobne droższe o 200% były dostępne od ręki ... (na moim przykładzie Asus Dual RTX 3070 - 2750zł - zamówiony - brak , ale już Asus Dual OC RTX 3070 za 6.800zł dostępny od strzała) , do tego telefony że dostanę 50zł na zakupy jak zrezygnuję z zamówienia. No i bum w ciągu jednego dnia karty staniały o 2 tysiące , widać że są to ewidentnie sztuczne ceny bo większość kart np 3070Ti ma jednakową cenę bez względu na producenta. Pewnie już niedługo zaczną realizować wysyłki bo ceny spadają z dnia na dzień. Polecam ciekawy artykuł: 

https://wccftech.com/dont-buy-a-gpu-right-now-prices-hit-6-month-low-in-global-markets-as-us-prepares-for-a-price-crash/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki, dzisiaj otrzymałem takiego maila od X-kom:

 

Producent poinformował nas , że wybrane karty RTX 30xx  nie będą już dostępne. Piszemy do ciebie o możliwych rozwiązaniach – na przykład zamianie karty na inny model. 

Co teraz?

Ograniczenia w dostępności kart graficznych to globalny problem, który trwa już rok. Nie mamy na to żadnego wpływu. Każda partia, która do nas dociera, natychmiast jest wysyłana do Klientów.  Dotyczy to także alternatywnej wersją karty graficznej.    

Nasza  propozycja dla Ciebie
Możemy zaproponować zmianę zamówienia na inna kartę lub  kartę RTX 30xx LHR (Lite  Hash Rate ). Jej wydajność jest dokładnie taka sama, jak poprzedniczki.  Uruchomisz na niej wymagające gry i programy, których używasz do pracy . W karcie LHR została jednak zredukowana o połowę wydajność kopania kryptowaluty . 
 
Jeśli nie znajdziemy satysfakcjonującego Cię rozwiązania  – anulujemy Twoje zamówienie i zwrócimy Ci pieniądze. 
 
Daj nam znać odpowiadając w poniższym linku  


A w linku było mniej więcej napisane że wymiana na inny model LHR lub 3060 LHR. O o ile wymiana na LHR mi nie przeszkadza, to 3060 nijak się ma do zamówionego przeze mnie 3080. Dałem na razie opcje wymiany modelu, zobaczymy co zaoferują. Chyba jednak będzie zwrot pieniędzy po ponad roku czekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-kom zakończył właśnie moje opłacone zamówienie z 17/09/2020 ze statusem dostarczono 😂 to nic, że w Poniedziałek 13/09/2021 dzwonili do mnie z propozycją zamiany na wersję LHR na co się zgodziłem. Pytając ich kiedy naprawią błąd dostaję odpowiedź "Nie wiemy czy da się go naprawić".

Żałośni kombinatorzy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...