Jump to content
Golinski

RTX 3080 X-kom wysyłka

Recommended Posts

A kto wam każe kupować w tym sklepie??  Najdroższy sklep w kraju a dajecie się urabiać jak dzieci. Do tego perfidna polityka marketingowa spamerów na forach i portalach. Czy tak ciężko sprawdzić ceny na porównywarkach jak ceneo czy skąpiec? Oni tam zawsze królują w dolnej części....

Edited by B@nita
  • Upvote 1

Ja to bym te ,,preordery" olal i poczekal na legitna odpowiedz Nvidii na poczynania AMD. 3080 to karta bardzo wydajna, ale z malutka jak na takiego potwora iloscia VRAM. Podejrzewam, ze niedlugo, nawet w tym roku, beda z nia takie jaja, ze wydajnosci do gry w 4K bedzie az nadto ( odnosze wrazenie, ze wiekszosc osob celuje w ta rozdzialke), a gierki beda przycinac w zwiazku z brakami VRAMu. Czyli pozostanie obnizyc detale, ktore karta spokojnie by uciagnela. Pol biedy jak ktos planuje grac w 1440p, bo w przypadku tej rozdzialki 3080 powinna byc fajna karta na dlugie lata, ale to mozna tylko przewidywac. Co widac juz dzis, jest razaca dysproporcja pomiedzy moca karty, a iloscia VRAM, a cos takiego nie wrozy dobrze w dluzszej perspektywie. A mowimy o karcie za cztery kola, ktora pewnie wiele osob kupilo, liczac, ze starczy na Bog wie ile.

• Downvote 2

Niestety  jak ktoś chce mieć kartę   wcześniej niż  początkiem roku  musi dopłacić  podatek od nowości/niedostępności

• Upvote 1

Zamówione 22.11.20 MSI Gaming X Trio. Rozumiem że to standardowa formułka i wszystkim taką wiadomość przysyłają, a termin przesuną?

• Upvote 1

Patrzyłem na 3080 w chwili obecnej i cena mnie śmieszy. Jaki jest sens kupowania kart wartych 850€ gdzie ich wielką wielką zaletą jest owa cena (700$). Tryb ludzi MUST HAVE jest niezrozumiały. Po co mam płacić za co teraz tak wysoko skoro za 2 miesiące prawdopodobnie dostanę to w unormowanej cenie. 

Według mnie ludzie płacą 5k za 3080 bo :
- stać ich
- nie chcą czekać

Skąd taka pewność że za dwa miesiące będzie lepsza dostępność i będzie taniej?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Siema. Ja zamówiłem w X-kom rtx 3080 msi X trio około godziny 19:00 w dniu premiery i nadal czekam. Z tego co się dowiedziałem to ten model jest jednym z najchętniej kupowanym a takie karty jak kfa2 czy pqlit są dosłownie dostępne od ręki. 

W dniu 2.12.2020 o 18:52, KoxHD napisał:

Siema. Ja zamówiłem w X-kom rtx 3080 msi X trio około godziny 19:00 w dniu premiery i nadal czekam. Z tego co się dowiedziałem to ten model jest jednym z najchętniej kupowanym a takie karty jak kfa2 czy pqlit są dosłownie dostępne od ręki. 

X-kom daje ciała po całości, w innych krajach 3080 msi X trio zamówione 25.10 i dzisiaj człowiek już ma, nie wspominając o żenującym braku komunikacji ze strony sklepu.

Ja niektórych ludzi nie rozumiem...

Czemu nikt nie pomyślał żeby zrobić kilka zamówień w różnych sklepach i opłacić to zamówienie, które będzie skompletowane? Najwyżej za pobraniem to by wysłali, a paczka nie zostałaby odebrana i odesłana.

Tak samo jak nie rozumiem ludzi, którzy kupili te karty po przedpłacie, a później płacz, że sklep ich okradł xD Kto kurła kazał opłacać to zamówienie? Niektórzy to chyba myślą, że jak opłacą z góry to są lepsi i im się należy!!11

• Upvote 2

2 godziny temu, razdwarazdwa napisał:

3080 msi X trio zamówione 25.10 i dzisiaj człowiek już ma,

A w świętego mikołaja też wierzysz? Proszę, pokaż mi jakikolwiek dowód, że tak jest.

• Like 1

7 minut temu, roar.RAR napisał:

A w świętego mikołaja też wierzysz? Proszę, pokaż mi jakikolwiek dowód, że tak jest.

Google nie boli, reddit tak samo, a idąc Twoim tokiem myślenia, pokaż mi jakikolwiek dowód, że Mikołaj nie istnieje. 

Edited by razdwarazdwa

14 minut temu, roar.RAR napisał:

Google nie boli 😉

Istnieje i co teraz? Dodatkowo jakbyś się trochę zorientował w temacie zamawiając w dniu premiery o 15:00 nie było żadnej informacji na stronie sklepu odnośnie opóźnionych wysyłek, kolejek, braku towaru, czyli sklep sprzedawał coś czego nie ma na stanie nie informując o tym. 

Kolejny temat to zerowy profesjonalizm jakby nie było partnera producenta w kwestii komunikacji, jedna lakoniczna wiadomość w ciągu ~trzech miesięcy: "kontaktuję się w sprawie tytułowego zamówienia. Uprzejmie informuję, iż dostawa zamówionej karty graficznych z serii 3080 aktualnie nie jest potwierdzona przez dystrybucję. Problem z dostępnością posiada charakter globalny."

Słabiutko.

Pana zamówienie jest w puli oczekujących pomiędzy 410 a 420 zamówieniem do realizacji

Edited by Ando09
  • Like 1

Ja swoje polowanie na RTX3080 właśnie dzisiaj zakończyłem, udało mi się ustrzelić TUFa OC. Jeśli jednak ktoś dalej ma nadzieję na kartę w tym roku to proponuję poszukać jakiegoś dropu w innych sklepach. Ja swoją kartę mam z ME.

Gigabyte gaming OC RTX 3080 Zamówiona 20 września w x-kom. Kupowałem tam od ponad 10 lat, chyba mieli wtedy siedzibę tylko w Częstochowie.

Moje zamówienie siedziało w kolejce. Przy okazji lockdownu zmienili sposób dostawy na kuriera, bo miałem odbiór w salonie.

Telefony na infolinię niewiele wyjaśniały, pisałem też emaile. Jakiś czas temu dowiedziałem się jedynie, że jestem 80 w kolejce.

Pomimo zmiany sposobu dostawy na moim panelu klienta wciąż widziałem dostawę do salonu.

Zgrzyt: nie dostałem powiadomienia, że karta jest do odbioru. Przekonałem się sam, wchodząc na panel. Karta była od 1 stycznia, dowiedziałem się 4. A jest 5 dni na odbiór, więc było blisko do katastrofy. Szybki przelew i jeszcze tego samego dnia mogłem odebrać z salonu (działającego jako punkt odbiorczy na czas lockdownu.

Reasumując: x-kom działał profesjonalnie w trudnych i ciągle zmieniających się warunkach. Na kartę czekałem 3 i pół miesiąca. Nie musiałem z góry opłacać zamówienia a x-kom zapewniał mnie, że nie będę przez to jakoś gorzej traktowany w kolejce. X-kom pozostaje dla mnie firmą godną zaufania przy drogich zakupach.

CP2077 w 70 FPS ultra na 34 calowym ultrawide 3440X1440 g-sync: bezcenne.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Guest
5 godzin temu, outdatedTV napisał:

Na kartę czekałem 3 i pół miesiąca.

farciarz z ciebie

to ile w końcu zapłaciłeś?

Edited by Guest

16 hours ago, rajtrasink said:

farciarz z ciebie

to ile w końcu zapłaciłeś?

Zapłaciłem cenę z dnia zamówienia, 3599. Teraz mają na stronie 4049.

Nie rozumiem nagonki na x-kom jaka się przetoczyła. Zasady są jasne. Z zamówieniem czekałem do recenzji, kliknąłem Gigabyte Gaming OC 20 września, jeszcze w normalnej cenie. Nie musiałem płacić z góry. To było dla mnie kluczowe. Zamówienie sobie wisiało, nie robiłem nerwowych ruchów. Co jakiś czas dzwoniłem, czasem x-kom dzwonił do mnie, jak musieli np. zmienić na kuriera przez pandemię. Cały czas wiedziałem co jest grane, obsługa była profesjonalna. 5 stycznia odebrałem kartę z salonu (działającego jako punkt odbiorczy).

Przecież oni nie urodzą tych kart. Teraz po tej samej cenie chodzą 3070 i sytuacja się pogarsza.

Czy cena lub forma płatności wpływa na czas realizacji zamówienia?
Niezależnie od formy płatności wszystkie zamówienia realizujemy zgodnie z chronologią w naszym systemie wysyłkowym.

W X-kom może i tak ale morele już robi co chce i oszukuje. Jeżeli to prawda ==>

69286898d4b3.jpg

ja zamówiłem 4 grudnia za 3800 zł gość po wyżej 12 grudnia z tym że za 1000 zł więcej i dlatego on już ma a ja nie  hehe to dopiero świństwo 😄

Edited by shakal84

8 hours ago, shakal84 said:

ja zamówiłem 4 grudnia za 3800 zł gość po wyżej 12 grudnia z tym że za 1000 zł więcej i dlatego on już ma a ja nie  hehe to dopiero świństwo 😄

Przez cały długi czas realizacji zamówienia w x-kom nie odniosłem ani razu wrażenia że mnie ktoś oszukuje. Dopytywałem o miejsce w kolejce i systematycznie się zmieniało. Wiem że teraz nawet wprowadzili jakiś licznik dla czekającego. O x-kom złego złowa nie powiem.