Skocz do zawartości
lotus

X99X Fatal1ty, 2xGTX 760, Chieftec CTG 750C nie włącza się

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zasilacz Chiefteca CTG 750C. Miałem podpiętego pod niego GTXa 760 na Asrocku X99X Fatal1ty Killer i wszystko było OK od kilku lat (chociaż zdarzało się kilka razy w przeciągu tych kilku lat, że po odłączeniu od zasilania na jakiś czas, powiedzmy na godzinę, nie włączał się za pierwszym razem, trzeba było kilka prób, czasami poczekać chwilę, ale ostatecznie się zawsze uruchamiał).
 
Ostatnio chciałem dołożyć drugiego GTXa 760, ale zasilacz miał tylko dwa kable dedykowane kable PCI-E 8/6 pin, które zawsze były podłączone pod jedną kartę, a na drugą nie starczało. Dokupiłem dwa kable 6/8, podłączyłem pod wyjścia power ATX. Do obu kart podpiąłem po jednym kablu zasilanym z zasilacza z PCI-E i po jednym z ATX. Włączyłem komputer i nic. Próbowałem kilka razy, poczekałem, znowu próbowałem - nie włącza się. Odpiąłem jedną kartę, dalej nic. Zaczyna się robić nieciekawie. Odłączyłem wszystkie karty, dyski, pamięci - nic. Wyjąłem procesor - dalej się nie włącza. Myślę - może zasilacz. Przetestowałem zasilacz zwierając kable - działa. Podłączyłem inny zasilacz pod moją płytę - nie działa. Doszedłem do wniosku, że płyta padła. Znalazłem jeszcze taki wątek na reddicie https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/2jrt1b/psarequest_possible_reoccurring_problem_with_the/. Tutaj inny model, ale ta sama seria, w linkowanych wątkach też pisali o X99X. Pogodziłem się ze stratą płyty.
 
Kupiłem nową, inną płytę na X99, podłączyłem tylko zasilacz - włącza się. Podpiąłem jedną kartę graficzną, ale zasilaną jenym kablem PCi-E i jednym ATX. Nie włącza się. Odpiąłem kartę - włącza się. Podpiąłem znowu - nie włącza się. Odpiąłem - dalej się nie włącza pomimo kilku prób i czekania.
 
Dalej nic nie chce ruszać, bo nie wiem. Czy dobrze zrobiłem zasilając kartę ze złącza innego niż PCI-E? Czy z tego zasilacza da się zasilić te dwie karty?Czy moja płyta, jedna i druga umarła już na amen? Jak to sprawdzić? Co się w ogóle stało? Dlaczego to się stało, skoro zasilacz ma wszystkie zabezpieczenia od przeciążenia, zmian napięcia, niskiego obciążenia? Co dalej mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...