Skocz do zawartości
grandzu

Brak sygnału na monitorze. Czy może to być wina CPU?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jak w tytule brak sygnału z karty graficznej na monitor. Działa na zintegrowanej więc monitor jest ok. Testowane też na innym monitorze dla pewności.

Po wymianie na inną kartę graficzną bez rezultatu. Stara karta testowana w innym komputerze działa.

Karty nie wykrywa w ogóle w biosie (pisze, że slot pci-e empty).

Po tym pomyślałem, no to na bank uwalony slot PCI-E, wiec wymieniłem mobo. I tu moje największe zaskoczenie, również nie pomogło. Karty dalej nie wykrywa.

Przetestowany też inny zasilacz, Corsair 650W, który napędza mój znacznie nowszy zestaw bez problemu.

No i teraz pytanie, czy możliwe, że winne jest CPU? Na zintegrowanej grafice komputer działa normalnie. Możliwe, że uszkodziła się cześć CPU odpowiedzialna za obsługę PCI-E?

Nie mam innego na podmianę, więc musiałbym po prostu go kupić.

Specyfikacja:

Asus H81M-C

I7 4770k 

randomowe PSU 500W

i różne karty graficzne, 100% sprawne

 

Edytowane przez grandzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, że CPU ma uszkodzony kontroler PCI-E.

Jak masz w pobliżu sklep komputerowy, podejdź i spytaj, czy istnieje możliwość sprawdzenia komputera pod tym względem.

Lepiej dać 25 zł za sprawdzenie, niż kupować nowy na próbę.

Sprawdź jeszcze w domu pady na spodzie procesora, czy nie są wypalone lub przebarwione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...