Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szukam tabletu dla dziecka do gry/nauki Scottie Go oraz na początek przygody z grami i aplikacjami dla dzieci. 
W oko wpadł mi poniższy tablet, co o nim sądzicie?

https://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/lenovo-tablet-m10-fhd-10-3-4gb-64gb.bhtml

Wymyśliłem sobie limit 1k  PLN i chciałbym się go trzymać.

Edytowane przez grzesski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 14:16, KonradRak napisał:

6 letnie dziecko należy trzymać jak najdalej od tabletów, smartfonow itd. Czyj to pomysł?

Dziś w modzie jest nazywanie tego "edukacyjnymi grami" A znam takich rodziców właśnie i wygląda to tak, że dziecko ma tablet i "spokój jest" później autokorekta za dziecko błędy poprawia(tak w skrócie) (na początek przygody z grami) Tylko mnie w tym utwierdza. Nie mniej jednak nikt z nas nie jest od wychowywania dzieci innych osób. Co do tabletu, to wydaje się sensowna propozycją dla dziecka. Niestety w tej cenie jest dosyć skromny wybor jeśli chodzi o tablety. Ewentualnie jeśli jesteś zainteresowany tabletem z systemem Windows 10 "CHUWI Hi10X 10,1" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Biore pod uwagę dorzecenie do samsunga S6 lite(rysik) lub S5e ale obawiam sie, ze to bedzie wydanie kasy na sprzet, ktory moze nie byc wykorzystywany. Tablet musi mieć androida, apka do gry tego wymaga Chuwi odpada. 

Nie chce, aby ten wątek zmienił temat na wychowanie dzieci, ale troche mnie ukłuły Wasze komentarze. Dziecko mozna zaniedbać na wiele sposobów i nie jest potrzebny do tego tablet. Jesli chcesz miec spokoj wystarczy wlaczyc yt i moglbys dziecka nie uslyszec przez caly dzień, nie trzeba wydawac kasy, telefony kazdy ma, komputery i tv rowniez. Co do "edukacyjnych gier" polecam sprawdzić czym jest gra, ktora wymieniłem w pierwszym wpisie, naprawde daje rade tylko na smartfonie jest malo czytelna.

Edytowane przez grzesski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wymądrzam. Nie oczekuj akceptacji. Jak słyszę pytanie jaka "zdrowa" Coca-Cola dla dziecka 6 lat to reaguję tak samo. Piszę to jako ojciec już nastoletnich dzieci oraz nauczyciel informatyki w szkole podstawowej. Chcesz rozwijać dziecko to ćwiczcie czytanie i gry analogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę już ten wątek, raczej sam podejmę decyzję odnośnie tabletu. Porównanie dawania dostępu do coli oraz komputera dziecku super nietrafne, jedno ma potencjał bycia dobrze wykorzystanym, drugie nie. Wskazujesz gry analogowe, jednocześnie nie zadając sobie trudu sprawdzenia o jakiej grze ja piszę. Nie oczekuję akceptacji, raczej sensownej odpowiedzi, a otrzymuję mentorskie rady na poziomie internetowych coachów. Gdybyś zadał sobie trud sprawdzenia o czym ja piszę, odkryłbyś, że organizujemy dziecku dokładnie takie same zajęcia jakie Ty prowadzisz na lekcjach, tylko z mniejszą ilością patrzenia w monitor na rzecz części analogowej. Polecam się zapoznać tym bardziej, że zawodowo ta wiedza powinna być Ci bliska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 2 dzieciaków ma od 1 roku życia dostęp do tabletów, tv, konsol itp. Nie mają problemu żeby przez miesiąc nie używać ich wcale. Za to bratanek któremu wszystkiego zabraniano, jak tylko ma dostęp to siedzi do oporu przy elektronice. Ale każdy jest inny, co u mnie się sprawdzi nie musi u was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...