Skocz do zawartości
stopa1988

Nowy PC, bluescreen windows 10 x 64, jaka przyczyna i jak to naprawić??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno morele.net złożyło mi komputer z nastepującymi podzespołami:
Zasilacz SilentiumPC Vero L3 600W (SPC266)
Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8GB GDDR6 (GV-R57XTGAMING OC-8GD)
Dysk SSD Kingston A2000 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SA2000M8/1000G)
Obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (SPC230)
Płyta główna ASRock Fatal1ty B450 GAMING K4
Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GIS)
Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB, BOX (100-100000031BOX)
Chłodzenie FORTIS 3 RGB
Aktualizowali mi również bios na płycie głównej. Po wgraniu windowsa 10 x64 codziennie losowo, w różnych sytuacjach,(po uruchomieniu kompurera, gdy siedzę na google chrome, pulpit itp.) wyskakuje bluescreen (zdjęcie w linku) https://freeimage.host/i/img-20201002-102829.2MkeWJ W dzienniku zdarzeń jest taki kod błędu  https://freeimage.host/i/bez-tytulu.2MkOxa  Windows ma zainstalowane najnowsze sterowniki, próbowałem tez różne sterowniki karty grawicznej, po czym zainstalowałem sterownik amd z windows update i dalej problem wystepuje. Jak sprawdzić co może być przyczyną i jak to naprawić.  Z tego co czytam, wszystko może być przyczyną, choćby antywirus avast  itp. Pozdrawiam.

Edytowane przez stopa1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele nie potrafi złożyć komputery,mojemu kumplowi tak złożył że procesor się grzał okropnie w idle nie pisząc o stresie.Kolejna sprawa po co aktualizacja biosu na starcie? ja od nowości nigdy nie zrobiłem aktualizacji i wszystko śmiga,nauczyła się połowa z was wszystko aktualizować nie potrzebnie.Na koniec,to jest właśnie AMD - ich problemy,sprawdź kompatybilność ram z procesorem ewent. oddaj temu który ci składał komputer i niech on się martwi.Nie kupuj więcej gotowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...