Skocz do zawartości
Hardkor321

Ultrabook do 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam ultrabooka dla dziewczyny. Jako zatwardziały pececiarz nie mam kompletnie wiedzy w rynku laptopów (i podobnych im), więc potrzebuje pomocy by się dziewczę nie zawiodło. 

Nie gra ona w gry (najwyżej coś lekkiego typu Hearthstone, Syberia etc), filmy czasem odpali ale ogółem będzie to urządzenie do pracy i pisania magisterki. 

Jej wymogi

-co najmniej 14 cali

-lzejszy niż 1.5 kg (będzie z nim dużo jeździć)

-do 3500 zł

- najlepiej jakby nie był z HP (chyba ma jakiś uraz do firmy xD)

Windows musi być w cenie, więc najlepiej w koszcie laptopa albo w sklepie (w najgorszym wypadku kupię gdzie indziej). 

Aktualnie zostały mi doradzone:

Huawei MateBook D14
Acer Swift 3 R5-4500U

Lenovo IdeaPad S540

 

Najbardziej skłaniam się ku Huawei, ale troche straszy mnie, że karta graficznaj jest zaintegrowana. Wiem, że ona za bardzo grać an tym nie będzie, a jak już to lekkie gry, ale jako, że sam jestem graczem to jednak mam obawy przed tym. A wy co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak złapiesz Matebooka D14 bliżej 2000PLN, to jest bezkonkurencyjny, pojawiały się po tyle w promocjach na przestrzeni tego roku.

Jeśli nie - Swift 3 jest lżejszy (1,2kg vs 1,4kg) i ma lepszy procesor (o generację młodszy), a czasem też pojawia się w promocji w regularnej cenie Matebooka, czyli za 2700~3000PLN. Jakość wykonania jest zbliżona, choć Matebook nieco mocniej udaje Apple ;)

Główną wadą obu laptopów jest stosunkowo słaby ekran - ale prawda jest taka, że na tym pułapie cenowych lepszych nie ma. Do pracy/magisterki zupełnie wystarcza.

Oba laptopy mają zintegrowaną kartę graficzną - i dopóki na rynek nie wejdą nowe Intele, to są najlepsze zintegrowane karty graficzne na rynku, nie ma się czego obawiać. A nowe Intele będą sporo droższe zapewne.

Jeśli S540 to modele na Intelu ósmej generacji, to IMO jest wart zachodu jedynie, jeśli w cenie zbliżonej do 2000PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najbardziej skłaniam się ku Huawei, ale troche straszy mnie, że karta graficznaj jest zaintegrowana.

Vega 10 (640 procesorów strumieniowych) w tym APU jest całkiem dobrą grafiką.
Do lekkich gier wystarczy.

W 3Dmark Vantage jest coś w okolicach 15 tys. pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...