Jump to content
Hardkor321

Ultrabook do 3500 zł

Recommended Posts

Szukam ultrabooka dla dziewczyny. Jako zatwardziały pececiarz nie mam kompletnie wiedzy w rynku laptopów (i podobnych im), więc potrzebuje pomocy by się dziewczę nie zawiodło. 

Nie gra ona w gry (najwyżej coś lekkiego typu Hearthstone, Syberia etc), filmy czasem odpali ale ogółem będzie to urządzenie do pracy i pisania magisterki. 

Jej wymogi

-co najmniej 14 cali

-lzejszy niż 1.5 kg (będzie z nim dużo jeździć)

-do 3500 zł

- najlepiej jakby nie był z HP (chyba ma jakiś uraz do firmy xD)

Windows musi być w cenie, więc najlepiej w koszcie laptopa albo w sklepie (w najgorszym wypadku kupię gdzie indziej). 

Aktualnie zostały mi doradzone:

Huawei MateBook D14
Acer Swift 3 R5-4500U

Lenovo IdeaPad S540

Najbardziej skłaniam się ku Huawei, ale troche straszy mnie, że karta graficznaj jest zaintegrowana. Wiem, że ona za bardzo grać an tym nie będzie, a jak już to lekkie gry, ale jako, że sam jestem graczem to jednak mam obawy przed tym. A wy co polecicie?

Jak złapiesz Matebooka D14 bliżej 2000PLN, to jest bezkonkurencyjny, pojawiały się po tyle w promocjach na przestrzeni tego roku.

Jeśli nie - Swift 3 jest lżejszy (1,2kg vs 1,4kg) i ma lepszy procesor (o generację młodszy), a czasem też pojawia się w promocji w regularnej cenie Matebooka, czyli za 2700~3000PLN. Jakość wykonania jest zbliżona, choć Matebook nieco mocniej udaje Apple ;)

Główną wadą obu laptopów jest stosunkowo słaby ekran - ale prawda jest taka, że na tym pułapie cenowych lepszych nie ma. Do pracy/magisterki zupełnie wystarcza.

Oba laptopy mają zintegrowaną kartę graficzną - i dopóki na rynek nie wejdą nowe Intele, to są najlepsze zintegrowane karty graficzne na rynku, nie ma się czego obawiać. A nowe Intele będą sporo droższe zapewne.

Jeśli S540 to modele na Intelu ósmej generacji, to IMO jest wart zachodu jedynie, jeśli w cenie zbliżonej do 2000PLN.

Cytat

Najbardziej skłaniam się ku Huawei, ale troche straszy mnie, że karta graficznaj jest zaintegrowana.

Vega 10 (640 procesorów strumieniowych) w tym APU jest całkiem dobrą grafiką.
Do lekkich gier wystarczy.

W 3Dmark Vantage jest coś w okolicach 15 tys. pkt