Skocz do zawartości
ParDez

Internet LTE pomiary BTS Play i co kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę w końcu poprawić sobie chociaż troczę jakość internetu bo obecnie mam neostradę + telefon (neofon) do 10Mbps teoretycznie a praktycznie 0.600 - 1.300 Mbps. Wtym roku w styczniu żona zrobiła duży błąd przedłużając umowę  i teraz jest jak jest. Ja mam zamiar kupić router LTE Wi-Fi oraz albo kartę Wi-Fi do komputera stacjonarnego , albo podłączyć przez LAN komputer. Właśnie dzisiaj robiłem sobie pomiary  smartfonem jako punkt dostępowy ,bo nadajnik Play jest ode mnie 550m prawie na wprost tylko trochę przysłonięty przez drzewa i domki. Szybkość wyniosła Down 38,75 Mbps Up 18,67 Mbps ping 17 ms. co przy neostradzie to rakieta. Jest tylko problem bo nie wiem jaki router lub sam modem np.E5583 kupić, tego jest tyle, że się gubię. No i  jeżeli nie wezmę na abonament np. Play 60 zł miesięcznie, 50 zł aktywacja , router B818  i 1 zł aktywacja , czy kupić router za gotówkę i karta prepaid internet Play. np 200GB.

Dołączam zrzuty Network:

Screenshot_20201005_130049_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_20201005_130638_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edytowane przez ParDez
Zapomniałem zrzutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry nie miałem czasu ogarnąc forum. Na modem polecam Mikrotika LTE6 https://mikrotik.com/product/sxt_lte6_kit

Dajesz na dach wkladasz do niego kartę i tyle robi jako router od razu ? Mozęsz kupić starszą wersję na alledrogo lub olxie. Jak chcesz to sprawdzę ci nadajnik od Playa czy masz bezposrednio swiatlo czy jest tylko radiolinia dalej. Napisz. Pozdro.

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...