Skocz do zawartości
Elevetoo

Zakup RTX 2070 Super do gier w FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

chciałbym wymienić w swoim zestawie kartę graficzną, która w dużej mierze będzie służyć do grania w FPS'y oraz inne tytuły wieloosobowe. Wiem, że obecny czas nie jest najlepszym momentem na wymianę podzespołów jednak przedstawić swój punkt widzenia oraz zobaczyć opinie innych użytkowników. 
 

Przechodząc do rzeczy, oto moja obecna konfiguracja komputera:
MOBO: MSI X570-A PRO
CPU: AMD Ryzen 5 3600X
COOER: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
RAM: HyperX Predator DDR4 RGB HX432C16PB3AK2/16 
GPU: GTX 960 Gigabyte 4GB 
PSU: XFX TS Single Rail 650W (P1-650G-TS3X) 
SSD: SSD Micron 1100 1024GB 3D NAND 530/500
HDD: Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) OEM
CASE: SilentiumPC Armis AR7

Najważniejsze jest to, że chcę grać w rozdzielczości FHD w jak najwyższym klatkarzu i dlatego kupię monitor FHD z odświeżaniem 144Hz.

W obecnej chwili można kupić KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX Gamer Black Ed 8GB GDDR6 za 1759 zł. Myślę, że jest to bardzo dobra oferta, ale wielkimi krokami zbliża się RTX 3060 ti i zastanawiam się, czy jest sens zakupu teraz RTX 2070 Super. 

Dlaczego w ogóle na tym się zastanawiam?
- Mój CPU na pewno będzie powodować bottleneck z tym RTX 2070 Super w jakimś stopniu. (Na to wskazują testy)
- RTX 3060 Ti będzie najprawdopodobniej mieć zbliżoną wydajność do RTX 2070 super, ale cena może być wyższa niż te 1750 zł (na to wskazuje dostępność układów nowych RTX)
- Jeśli RTX 3060 ti będzie wyraźnie wydajniejsze od RTX 2070 super to bottleneck jeszcze bardziej będzie zauważalny 
- Jeśli będą tak duże problemy z dostępnością RTX 3060 Ti jak z innymi kartami z tej serii to na dodatek cena na pewno poszybuje w górę

Zatem, czy warto kupić KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX Gamer Black Ed 8GB GDDR6 za 1759 zł, czy lepiej poczekać do premiery RTX 3060 Ti? 

Jestem otwarty na wszystkie opinie i komentarze. ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Widzę, że stoisz przed podobnym dylematem co ja z tym, że ze sprzętem stoisz lepiej ale dla porównania mam procka i5 7600k kręconego na 5GHz i do tej pory miałem grafikę GTX 980 aczkolwiek udało mi się złapać 1080 Ti za tysiaka i dobrą flaszkę. Bałem się o bottlenecka aczkolwiek w moim przypadku jest on niezauważalny a sam 1080 Ti może nie jest pierwszej świeżości aczkolwiek na pewien czas wystarczy ?(skoro do teraz wytrzymałem z 980 i byłem z niej zadowolony). Reszta bebchów niestety nie pozwala mi na dalszą modernizację i będę wymieniał powoli części, ale grafa się przyda do budowanego zestawu i po jakimś czasie ją również wymienię(w tej kwestii kieruję się zwyczajnie zdrowym rozsądkiem i jednorazowy wydatek rzędu 8000 zł w dobie pandemii za którą idą zwolnienia z pracy, skoki cen itp itd zwyczajnie nie jest wskazany, dlatego nowego pieca składam powoli).

W moim odczuciu jeśli możesz sobie pozwolić na zakup tego KFA2 to nie widzę żadnych przeciwwskazań ponieważ na premierę i dostępność 3060 Ti nie wiadomo ile przyjdzie Ci poczekać. W tym czasie zamiast czekać i zachodzić w głowę co by było gdyby będziesz mógł cieszyć się przyzwoitym sprzętem a skok wydajności na pewno odczujesz i to niemały. Procka zawsze możesz postawić na jakiejś aukcji, dołożyć grosza którego miałbyś wydać na 3060 Ti i dokupić CPU półkę wyżej lub nawet poczekać co przyniesie nowa premiera AMD. Jakimś super znawcą tematu nie jestem, ale jak sam napisałeś jesteś otwarty na opinie i komentarze ? także mam nadzieje, że ów komentarz rzuci choć trochę światła na Twoją sytuację.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za opinię! 

Wszystko niestety rozbije się o to czym tak naprawdę będzie RTX 3060 Ti oraz jaka będzie sytuacja na rynku po premierze. Póki co wydaje mi się, że jest to wróżenie z fusów. Poza tym myślę, że ten KFA2 RTX 2070 super wydaje się być po prostu dobrym deal'em w obecnej chwili. Natomiast inne modele kart graficznych nie wchodzą w ogóle w rachubę, bo są po prostu nie opłacalne moim zdaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz, stosunek ceny do jakości wydaje się być bardzo dobry ? wystarczy popatrzeć na opinie ludzi na temat serii 2070S. Tak naprawdę żeby podjąć dobrą decyzję nie wiadomo ile będzie trzeba czekać na tego 3060 Ti i co to tak na prawdę będzie, raczej źle na tym dealu z KFA2 wyjść nie można bo i w sumie patrząc to za te same pieniądze aktualnie można dostać RX 5700 XT, który miejscami ustępuje RTX 2070S co do przedpremierowych dylematów jest tak co roku i zawsze trafi się coś na co "a może warto zaczekać" przez co zakup i wymiana sprzętu ciągnie się miesiącami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej chwili planuję kupić:
https://www.x-kom.pl/p/587797-monitor-led-24-acer-nitro-vg242ypbmiipx-czarny-hdr400.html#Opis

https://www.x-kom.pl/p/544027-monitor-led-24-asus-vp249qgr.html#Opis

Bardzo dobry monitor 19,5 TN z promocji w Auchan też mogę kupić, jeśli taki produkt spełni moje oczekiwania. ?
Jednak ja wolę by monitor miał przekątną około 24".

Na monitor chciałbym przeznaczyć maksymalnie 900 zł. 

Edytowane przez Elevetoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...