Skocz do zawartości
darex11

Upgrade kompa, opłacalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedługo planuje zrobić upgrade swojego kompa, mam zamiar wymienić płytę, proca, ram i chłodzenie. Aktualny zestaw jaki posiadam:

Płyta główna: MSI 990FXA-GD80

Procesor: AMD FX 8350 BLACK EDITION 8x4.1ghz

RAM: Kingston HyperX 4x4gb 1600mhz

Cooler: Thermalright Macho 120 rev. A

 

Mam zamiar zakupić

Płyta Gigabyte B550M AORUS ELITE

RAM GOODRAM IRDM Pro 32GB 2x16GB DDR4 3600MHz CL17

Procesor AMD Ryzen 9 3900X 3,8-4,6 GHz 12C/24T AM4

Chłodzenie wodne Enermax LIQFUSION 360mm RGB

 

Patrząc na ceny allegro wychodzi 3350zl za taki zestawik. Grafe jaka posiadam to Radeon RX 580 8GB GDDR5 256bit i na pewno ona zostaje.

 

Komp używany głównie do gier, streamingu.

 

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym czekaniem, to jest tak, że zawsze by trzeba czekać, bo a nóż coś nowego lub tańszego wyjdzie.
A co do samej konfiguracji, to ja bym wolał kupić Ryzen 7 3700X, dzięki czemu zaoszczędzimy około 1000zł, a za tę kasę kupić GTX 1660Ti, która jest wydajniejsza od RX 580 i bardziej energooszczędna. A Radka sprzedać i zostanie jakiś grosz.
Bilans będzie jakieś 300-400 zł do przodu i szybsza grafa, z wolniejszym procem,
co przy grach raczej ma większe szanse na lepsze działanie.
Do tego zyskujemy 100 wat oszczędności na każdą godzinę gry (licząc 100% obciążenia podzespołów), co też ma również  jakiś wymiar finansowy.
Przemyśle temat, w sumie ma to sens biorąc lepsza grafe kosztem i tak dobrego proca jakim jest 3700x. Myślałem żeby mieć spokój na kolejne 5 lat +

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...