Skocz do zawartości
Masowski

RTX 3080 - który model? Gigabyte vs ASUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

jak myślicie który model lepszy? Testów mało a większość zaraz po premierze i żaden nie pokazywał CTD. 

Może ktoś widział jakieś porównanie? 

 

Gigabyte GeForce RTX 3080 GAMING OC 10GB GDDR6X

czy 

ASUS GeForce RTX 3080 TUF GAMING 10GB GDDR6X

lub

ASUS GeForce RTX 3080 TUF GAMING OC 10GB GDDR6X

Edytowane przez Masowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Bagin100 napisał:

Cześć, w jakiej rozdzielczości grasz?

Na ten moment fullhd ale kupuję kartę pod rozbudowę. Czekam na q1 21 i nowego Intela. Zastanawiam się co z tymi kondensatorami które niby są winne CTD hmm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na kondensatory ponieważ wszystkie karty są już stabilne za sprawą nowych sterowników. Powiem ci tak, jeżeli będziesz grać w 2k to ja sam brał bym asusa, jeżeli w 4k to czekał bym na wersje z 20gb pamięci. Dlaczego asus? Wystarczy porównać ile judzi kupuje asusa a ile gigabyte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Breaky83 napisał:

nie zawsze jest to poprawne myślenie. choć tez nie mówię, że karta asusa jest zła,  teraz dowód allegro.pl odnośnie nie zawsze:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-gier-core-i7-rx580-16gb-ssd-w10-ips-24-9187156572

najbardziej popularny, kupowany, zestaw komputerowy, czy Twoim zdaniem jest to jednostka godna polecenia?

Moim zdaniem asus jest częściej kupowany bo przede wszystkim jest dość dobrze przetestowany, 3 testy na szybko:

1szy:

https://www.purepc.pl/test-asus-geforce-rtx-3080-tuf-gaming-niereferencyjny-ampere

2gi:

https://www.guru3d.com/articles-pages/asus-geforce-rtx-3080-tuf-gaming-review,1.html

3ci w formie wideo:

 

Masowski co do Twojego pytania ja bym po prostu wybrał tańszy bo cena dla mnie też ma ogromne znaczenie i osobiście wybrałbym:

https://pcforce.pl/pl/p/MSI-GeForce-RTX-3080-Ventus-3X-10G-OC-10240-MB-GDDR6X/223382?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

i radze się pospieszyć bo niestety ostatnio ceny RTX 3080 rosną i jak wcześniej można było kupić niektóre modele poniżej 3300 zł to teraz jest to rzadkością i są one kilka stówek droższe. O i kilka minut po napisaniu tego posta towar już niedostępny ? , zatem spytaj o dostępność i cenę. Możesz też od razu spytać o :

https://pcforce.pl/pl/p/Gigabyte-GeForce-RTX-3080-Eagle-OC-10G-10240-MB-GDDR6X/223377

a tu test tej karty:

https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/54169-erstes-custom-modell-gigabyte-geforce-rtx-3080-eagle-oc-10g-im-test.html

Pozdrawiam ?

 

Dzięki Gigabyte mam już zamówiony ale myślę nad tym Asusem. Cena nie jest taka ważna. W wielu testach GB lepszy ale testów mało. Co do sterowników to oprawa taka że zmniejszyli zegary słabe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Masowski napisał:

 Czekam na q1 21 i nowego Intela.. 

nie lepiej poczekać na wersję z pełnym vramem - po co masz teraz brać wersję obciętą

[no chyba że masz ciśnienie na nowość]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Breaky83 napisał:

najbardziej popularny, kupowany, zestaw komputerowy

Moim zdaniem asus jest częściej kupowany bo przede wszystkim jest dość dobrze przetestowany

O boże... nie mówimy tutaj o całym zestawie tylko o jednym podzespole. A to jest bardzo duża różnica. Ludzie nie kupują asusa tylko dlatego, że jest "dobrze" przetestowany. Testów gigabyte też jest sporo, wystarczy poszukać.

Co do sterowników to zmienione zostały tabele boost. Jak to się przekłada na wydajność? Tak, że można to porównać do błędów pomiarowych. Co było przed i co jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bagin100 napisał:

O boże... nie mówimy tutaj o całym zestawie tylko o jednym podzespole. A to jest bardzo duża różnica. Ludzie nie kupują asusa tylko dlatego, że jest "dobrze" przetestowany. Testów gigabyte też jest sporo, wystarczy poszukać.

Co do sterowników to zmienione zostały tabele boost. Jak to się przekłada na wydajność? Tak, że można to porównać do błędów pomiarowych. Co było przed i co jest teraz.

Czemu Asus? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego asus a nie gigabyte to jest bardzo trudne pytanie. Obie karty są praktycznie takie same pod względem wydajności. Asus jest trochę chłodniejszy z tego co widziałem po obejrzeniu jednego testu oraz jest też po prostu ładniejszy. Do tego w mojej opinii Asus jest lepszą firmą pod względem tego jaki sprzęt produkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 11:11, rajtrasink napisał:

nie lepiej poczekać na wersję z pełnym vramem - po co masz teraz brać wersję obciętą

[no chyba że masz ciśnienie na nowość]

Wersja z 20 GB VRAM na pewno będzie znacznie droższa. Wszystko zależy od potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janek20
W dniu 31.01.2021 o 12:09, outdatedTV napisał:

Wrzucam w kwestii dyskusji ASUS/Gigabyte.

Zeby jeszcze było prawdziwe xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janek20

Co ty tam pokazałeś to tylko ty wiesz ściemniaczu.

Chłodzenia gigabyte visioon ,gaming czy eagle są przeciętne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janek20

Ja ta karte miałem i mam odruchy wymiotne na ludzi co fejkuja dla kawałkaplastiku,w moich oczach sa bardzo słabi....Jakieś 68 stopni i 2500rpm przy tuf a tym bardziej suprim to nie stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janek20

A lepsza to sobie nie dodawaj,średniawka .Eagle co ma to samo chłodzenie byla najniżej wyceniona z rtx 3080 tj na poziomie ventus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janek20

Jak nie miałem,opchnąłem bo byłą za słaba dla mnie.Sam milcz kłamliwy fejkarzu.Testy gdzie jest vision ,Eagle i gaming sa dostępne na necie.Gaming to plastikowa karta a suprim to kawał żelastwa to i wyniki inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...