Skocz do zawartości
marcin1234

naprawa klawiatury

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, nie mam pojęcia w jakim dziale to umieścić ale potrzebuje pomocy przy naprawie klawiatury. Coś mnie podkusiło by rozkręcić swoją 11 letnią aczkolwiek działającą klawiaturę by ją wyczyścić. Jest to membranówka a4techa x7. Wszystko skręciłem tak jak było i nie działa. Problemem okazuje się być miejsce styku folia a układ pcb sterujący. Mocno dokręciłem blaszkę, która trzyma folię ale niestety to nic nie dało. Za to po odkręceniu blaszki gdy przykładam palce i trzymam folie dociskając do płytki wszystko zaczyna nagle działać. Magia jakaś, płytka na pewno mocno dociska folie, ścieżki się zgadzają. Przykleiłem na taśmę klejącą niestety nie pomogło, podkładałem różne karteczki itd. i dalej nic. Normalnie nie mam już pomysłu może poza lakierem grafitowym i zwiększeniem grubości ścieżek na płytce pcb. Ktoś bardziej obeznany w elektronice może mi ten cud wyjaśnić ? Jakieś pomysły ?  Załączam zdjęcie jak to wygląda obecnie gdy już próbuje wszystkiego by to połączyć... 

1602327375121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _LynX_ napisał:

To jak po dociśnięciu palcem działa to może za mocno dokręcasz bo aż łby śrubek masz wyjedzone.

Przetrzyj miejsca styku ipa i zobacz wtedy jeszcze

Te łebki są z takiego właśnie solidnego materiału zrobione, no i plus to , że wkręcałem je masę razy by to w końcu zaczęło działać. Przetarłem ipa, trochę nalotu usunęło i jeszcze dałem kawałek gumy pod blaszkę i działa ! W sumie to nie polecam rozkręcania klawiatur , swojej już nawet nie ruszam. Dzięki za pomoc. EOT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...