Skocz do zawartości
L0rdm

Laptop do 5500 - 6000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
zwracam się z prośbą o pomoc w znalezieniu laptopa w budżecie ok. 5500 do maksymalnie 6000 złotych. 

Do czego? 
Przede wszystkim do pakietu Adobe, a w szczególności do płynnego działania w programach takich jak np. InDesign który pobiera mnóstwo zasobów przy np. 200/300 stronnicowych katalogach - eksportuje takie pliki nawet kilka razy dziennie. Sporadycznie również do jakichś gier żeby się oderwać. ?

Co jest dla mnie istotne? 
- czas pracy na baterii, nie mówię tutaj o jakichś kosmicznych wartościach, ale żeby chociaż można było popracować te 2/3 godziny bez ponownego podłączania do gniazdka
- waga - dużo jeżdżę, fajnie jakby laptop był w miarę lekki i podręczny. Nie chciałbym targać 4-kilogramowej kolumbryny ze sobą. 
- matryca - minimum FHD i 15 cali, dobrze byłoby gdyby pokrycie i ogólna jakość matrycy była na przyzwoitym poziomie
- wygląd - fajnie, gdyby udało się znaleźć coś z miarę minimalistycznym wyglądem, choć wiem, że większość dobrych podzespołów siedzi w GAMINGOWYCH FULL RGB LAPTOPACH. Dobrze byłoby jednak uniknąć dziwnych spojrzeń na spotkaniach i konferencjach ?
- dysk tylko SSD
- względna cisza i w miarę niskie temperatury pod obciążeniem - błagam, abyście nie polecali laptopa który pod obciążeniem grzeje się do 100*C ? 

Za wszystkie propozycje dziękuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie propozycję od Hiro 760 : https://www.morele.net/laptop-hiro-760-h01-nbc760-h01-5765458/

- Matryca 15.6 spoko bo 144hz

- waga myślę że akceptowalna około 2-2.5 KG 

- design dosyć fajnie stonowany

- Dysk do wyboru albo samo SSD albo SSD + HDD

- chłodzenie wydajne no ale pod obciążeniem trzeba się liczyć z tym że 90 C może osiągnąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion 5i-15 i7-10750H/8GB/512 GTX1660Ti 144Hz
Matryca FULL HD IPS 144hz z dobrym pokryciem kolorów, stonowany design bez RGB, podświetlana klawiatura, przyzwoite wykonanie, możliwość rozbudowy ram i dysku. Różnica między GTX1660ti a RTX2060 około 10%, jest również wersja z RTX, tylko ponad 5,5k.

Edytowane przez Stever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2020 o 21:08, Przemo2 napisał:

sprawdź sobie propozycję od Hiro 760 : https://www.morele.net/laptop-hiro-760-h01-nbc760-h01-5765458/

- Matryca 15.6 spoko bo 144hz

- waga myślę że akceptowalna około 2-2.5 KG 

- design dosyć fajnie stonowany

- Dysk do wyboru albo samo SSD albo SSD + HDD

- chłodzenie wydajne no ale pod obciążeniem trzeba się liczyć z tym że 90 C może osiągnąć 

Ten Hiro to kadłubek? Jeżeli tak, to dzięki za takie propozycje ale przy takiej kwocie nie zdecyduje się na taki sprzęt. Poza tym jak za 6000 zł to dosyć słabo doposażony, 8gb RAM i brak dysku.

4 godziny temu, Stever napisał:

Lenovo Legion 5i-15 i7-10750H/8GB/512 GTX1660Ti 144Hz
Matryca FULL HD IPS 144hz z dobrym pokryciem kolorów, stonowany design bez RGB, podświetlana klawiatura, przyzwoite wykonanie, możliwość rozbudowy ram i dysku. Różnica między GTX1660ti a RTX2060 około 10%, jest również wersja z RTX, tylko ponad 5,5k.

Zastanawiałem się nad Legionem, ale ilość dostępnych produktów od Lenovo jest tak przytłaczająca, że nie wiem czym różnią się poszczególne Legiony mimo identycznej konfiguracji. 

z serii 5i-15 nie ma nic z 16'stką RAM'u, a to jednak minimum jak na pracę w inDesignie, jedynie z serii 5i-17 jest coś ciekawego w moim zasięgu: 

https://www.x-kom.pl/p/588787-notebook-laptop-173-lenovo-legion-5i-17-i7-10750h-16gb-480-rtx2060.html

Tylko tutaj pytanie jak z pracą na baterii i czy nie jest to za duża kolumbryna, jednak 17 cali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cóż - mój budżet zwiększył się do ok. 10 tysięcy. 

Szukałem czegoś stricte do pracy żeby okazjonalnie pograć ale.. testowałem XPS'a 7590 tyle że jest mobilny tylko na papierze, bo bateria znika w mgnieniu oka. HP ENVY syczy, dyszy i wciąga baterię jak mój stary laptop. Póki co testuje Macbooka Pro 16 i na razie jestem zadowolony, bo wypada najlepiej spośród tych wszystkich laptopów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...