Skocz do zawartości
ccomp2017

Jak zainstalować,obsługiwać, pobierać sterowniki do drukarki, scan, fax przez sieć LAN

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Posiadam urządzenia:

-- urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono Brother MFC-L2720DW

-- routera TP-Link TL-WR843ND

Zamierzam swoje urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono Brother MFC-L2720DW podłączyć do mojego routera TP-Link TL-WR843ND przez kabel LAN, inaczej przez sieć, a żeby można zdalnie w mieszkaniu drukować, skanować, faksować itd., ponieważ mój router TP-Link TL-WR843NDrouter nie posiada gniazda portu USB.

Jeżeli potrzebne jest router z gniazdem z portem USB to proszę o jakieś dobre propozycje z rozkręcaną anteną.

Jeżeli da się podłączyć moje urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono Brother MFC-L2720DW przez kabel LAN do sieci  przez mój router TP-Link TL-WR843ND to proszę napisać, jaki kabel LAN zastosować, jak do tego się zabrać. Potrzebna jest mi instrukcja obsługi.

Chce jeszcze zrobić, a żeby można było zainstalować wszystkie sterowniki do mojego urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono Brother MFC-L2720DW przez sieć, inaczej chce, a żeby drugi podłączony komputer do sieci po wykryciu urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono Brother MFC-L2720DW wykrył urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono Brother MFC-L2720DW, po czym zainstalował od razu wszystkie sterowniki urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono Brother MFC-L2720DW. Podejrzewam, że do routera musi być podłączony dysk twardy ze sterownikami urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono Brother MFC-L2720DW. 

Jak to wszystko zrobić:

- zainstalować przez sieć LAN urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono Brother MFC-L2720DW,

- obsługiwać przez sieć LAN urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono Brother MFC-L2720DW,

- pobierać od razu przez sieć LAN sterowniki do urządzenia wielofunkcyjnego laserowego mono Brother MFC-L2720DW,

 

Co zrobić, a żeby inna osoba, która mieszka po drugiej stronie miasta mogła przez sieć LAN wydrukować zdalnie przez sieć LAN coś na moim urządzeniu wielofunkcyjnym laserowym mono Brother MFC-L2720DW ?.

 

Dziękuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) kup najzwyklejszy kabel lan i podłącz drukarkę do routera lub podłącz drukarkę prze wifi do routera . 

2a)  Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki -> dodaj drukarkę i dzięki temu zainstalują sie uniwersalne sterowniki

2b) skorzystaj z płytki lub sterowników z strony brother i zainstaluj drukarkę używając dedykowanych sterowników

 

osoba będąca "po drugiej stronie miasta " musi się połączyć do towjej sieci 

a żeby to zrobić trzeba skonfigurować VPN na Twoim ruterze i vpn klient na komputerze/ laptopie osoby "po drugiej stronie miasta "

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...