Skocz do zawartości
tosiaczek

Komputej resetuje sie podczas grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio pojawil sie u mnie maly problem tj w temacie. Zaczynajac od gry Bards tale 4 , teraz Wiedzmin , a nawet w samym menu głównym Genshin Impact (za kazdym razem po kilku sekundach)

zestaw: MSI B365M PRO VDH/ i5 9400f/ gtx 1660/ssd+hdd/2xcrucial 8gb 3000mhz/ Corsair V550

Dawno nie gralem w gry wymagające graficznie wiec tak naprawde nie wiem kiedy i co sie popsuło, ostatnio chcialem wyprobować Genshin Impact i zaczelo sie tj napisalem powyzej

z ciekawosci odpalilem wieśka na max ustawieniach w sercu z kamienia i ku mojemu zdziwieniu po kilkunastu sek. - myk - ekran zgasł i komputer sie zresetował (dodam że rok temu katowałem wiedzmina i nawet sie nie zajaknal)

puściłem pare testów tj OCCT,furmark, wsadzilem raz jedna kostke ramu raz druga, pobiegłem do leroya kupic miernik napiecia zeby sprawdzic zasilacz i wyniki zarowno bez/pod obciazeniem wszystko w granicach normy atx...

Jakieś pomysły ? Jak moge sprawdzić co powoduje resetowanie ?

Edit: probowalem zapisac monitoring MSI afterburner ale przez to że reset jest nagły to nawet program nie zapisuje historii monitoringu

Edytowane przez tosiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pietach napisał:

Sprawdź temperatury procesora i karty graficznej.

jakim darmowym programem najlepiej "rozgrzać" cpu/gpu ?

 

 

edit:odpalilem quake champions

1.za pierwszym razem po chwili gry reset

2.za drugim odpalilem AB w tle zmniejszylem detale i mimo uzycia gpu/cpu 100% podczas meczu temp maxymalne to gpu 67 / cpu 66 , rozegralem 2 mecze bez problemu (co ciekawe w bards tale bylo podobnie przy wysokich ustawieniach mimo ze fpsy nie spadaly to resetowalo mi kompa, przy niskich gralo sie bez zadnych resetow)

3. co ciekawe po quakeu odpalilem z powrotem Genshin Impact i tym razem pierwszy raz odpalilo mi gre ?

troche pogralem i nie wywalilo ..

 

nie wiem ocb

Edytowane przez tosiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka

na drugim dysku zainstalowalem system od zera ale dalej resetuje , wiec to raczej wina sprzetu

co ciekawe gra Genshin Impact przy pierwszym odpaleniu wrzuca mi max ustawienia , ktore powoduja ze w menu gre wywala i nie moge nawet zmienic ustawien graficznych... ale ...w MSI Afterburner odpalilem wentylator GPU na 100% i gra odpalila do momentu az moglem zmienic ustawienia na niskie (w trybie domyslnym tj w maxymalnych detalach to i tak sie po chwili resetuje mimo wentylatora na 100% )

w jakich programach sprawdzic gpu zeby byc na 100% pewien ze to cos nie tak z grafika ? karta jest jeszcze na gwarancji wiec chetnie ja oddam do naprawy/wymiany ale wole sam wykazac ze np. w programie xxx ja wywala zeby mi za chwile jej nie odeslali z opisem ze karta sprawna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...