Jump to content
laidman

Windows 10 Pro uruchamia się w trybie 640x480

Recommended Posts

Witam,

od kiedy postawiłem nową platformę i zainstalowałem nowego windowsa dzieją się dziwne rzeczy.

Próbowałem szukać rozwiązania w google ale jak do tej pory wszystko co znalazłem nie pomogło.

Otóż wygląda to następująco, windows ładuje się jakby bez sterownika grafiki w trybie 640x480, po jakimś czasie, sterownik grafiki (NVIDIA) zostaje załadowany i przełączony na normalną rozdzielczość (2560x1440) i generalnie wszystko działa, chociaż muszę przyznać że COD MW za każdym razem przy uruchomieniu pokazuje informacje, że podzespoły komputera się zmieniły.

Najdziwniejsze z tego wszystkiego jest to, że czasem uruchamia się w normalnym trybie, z normalnie załadowanym sterownikiem, tak po prostu i nie mogę znaleźć żadnego powodu dlaczego czasem działa normalnie a czasem nie.

Próbowałem już instalować wszystkie sterowniki od nowa, i inne rzeczy które znalazłem w necie ale jak do tej pory nic to nie dało.

Jeśli ktokolwiek miał taki sam problem i dał radę sobie z nim poradzić będę wdzięczny za każde info.

Specyfikacja:

Asus Z490 TUFGaming PLUS Wifi

i7-10700K @ 5G

16GB Corsair LPX 3600 Mhz (2x8)

Seasonic SnowSilent Platinium 1050W

RTX 2070 Super

Z góry dzięki

po uruchomieniu w trybie 640x480 sprawdź jak to wygląda w menadżer urządzeń (chodzi o grafikę) ,  jeżeli z tym nie będzie problemu to w opcjach wyświetlania sprawdź czy poprawnie masz widziany monitor.

W panelu sterowania pokazuje przy uruchomieniu w trybie 640x480 że karta nie ma sterowników.

Wygląda tak, jakby przy wyłączaniu sterowniki karty były za każdym razem odinstalowywane...

Co za bezsens, gdzie można to sprawdzić co dzieje się podczas wyłączania kompa.

I to też tylko czasami...

7 hours ago, laidman said:

W panelu sterowania pokazuje przy uruchomieniu w trybie 640x480 że karta nie ma sterowników.

Wygląda tak, jakby przy wyłączaniu sterowniki karty były za każdym razem odinstalowywane...

Co za bezsens, gdzie można to sprawdzić co dzieje się podczas wyłączania kompa.

I to też tylko czasami...

podgląd zdarzeń (event viewer)