Skocz do zawartości
Wojtek.J

Monitor IPS 24-27 cali, QHD 1440p, USB-C - pytanie o potencjalne modele

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Myślę o zakupie monitora w rozmiarze 24-27 cali.
Być może ktoś z Was zastanawiał się nad podobnym sprzętem i jakiś ciekawy model jeszcze podpowie.

Zastosowanie:
- Internet, dokumenty, zdjęcia (oglądanie, raczej nie obróbka), praca biurowa, itd. (będę naprzemiennie używał i ze swoim komputerem, i z komputerem pracowym)
- filmy
- zero gier

Założenia
- USB C z Power Delivery (pozwalające nie tylko na przesłanie obrazu czy dźwięku, ale i na zasilanie podłączonego do monitora laptopa)
- IPS
- matowy i płaski ekran z rozdzielczością QHD (2560x1440)
- oczywiście jak najlepsza w stosunku do ceny jakość obrazu, jak największa równomierność podświetlenia, itd., wiadomo ?
- regulowana na wysokość podstawa oraz uchwyt VESA (oba konieczne)
- niepołyskliwe ramki i obudowa, wąskie ramki
- hub USB z co najmniej dwoma portami, wejścia DisplayPort i HDMI
- byłoby super mieć wyjście audio 3.5 mm oraz złącze RJ45 ... ale wiem, że to może być ciężkie
- dobrze by cena nie przekroczyła 1300 zł
- odświeżanie nie ma dla mnie chyba większego znaczenia przy tych zastosowaniach, chociaż nigdy nie używałem monitora >60 Hz (może nie wiem co tracę)

Znalazłem póki co za okolice 1100-1200 zł dwa interesujące mnie modele:
- Dell P2421DC (całkiem przyjemny wizualnie, minimalnie gorszy jeśli chodzi o parametry, nie jest stety-niestety czarny, ma lakierowaną na srebrny kolor podstawę)
- Lenovo P24h-20 (ma to samo co Dell, ale 75 zamiast 65W Power Delivery, do tego wyjście audio, złącze sieciowe RJ45, nieistotne dla mnie głośniki, jest cały czarny, ale ma jakiś badziewny "uchyt na telefon" w podstawie, nie podoba mi się to zrbytnio)
Testów ich praktycznie brak, będzie to więc troszkę ślepy strzał - mogę co najwyżej zamówić obydwa i odesłać ten, który mniej mi się spodoba.

Czy kojarzycie inne modele wpadające w podane wyżej założenia i możecie coś podpowiedzieć?

Szukałem modelu podobnego do powyższych i w oczy wpadły mi także monitory Samsung S24H850QFUX i Philips 276C8/00 - o tym pierwszym czytałem jednak "takie sobie" opinie, a w drugim niespecjalnie podoba mi się umieszczenie portów w podstawie.
Może macie jakieś inne typy? ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady!

Pozdrawiam,

Wojtek

Edytowane przez Wojtek.J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Tak, wybór jest mocno ograniczony przez USB C (to utrudnia sprawę, gdyby nie to, miałbym w czym przebierać).
Przed napisaniem tego wątku na forum szukałem takich modeli i znalazłem dosłownie kilka - dlatego postanowiłem napisać myśląc, że może coś przeoczyłem.
Przyznam, że byłem zdecydowany na Della i tuż przed zakupem wpadł mi w oczy monitor Lenovo ... pomyślałem przez to, że może dobrze będzie zapytać ... może i innego nie dojrzałem, a ktoś o nim wie ?

Kupię chyba obydwa modele, porównam i odeślę po prostu ten, który mniej mi się spodoba.

Gdyby ktoś jednak wpadł na jakiś alternatywny model ... proszę śmiało pisać ?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...