Skocz do zawartości
jacuu904

ulepszenie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mój obecny zestaw ma już kilka lat, a w jago skład wchodzi:

płyta główna : asrock legacy h81m

procesor: intel core i5 4460 3.20GHz

grafika: geforce gtx 960 2gb

ram: hyperx 2x 8gb 1600Mhz

 

Czy jest jakiś tani sposób polepszenia osiągów? może wymiana procesora dałaby radę. niecałe pół roku temu wymieniłem ram, miesiąc temu dostałem tą kartę graficzną ze starego komputera brata. wcześniej miałem geforce 660.

 

z góry dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam

Edytowane przez jacuu904

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można tam włożyć i7 [np 4790 bo wersja 4790K możne być droższa]

ten gtx  960 to dzisiaj już też nie jest demonem wydajności

ssdeka masz? bo jak nie to poczujesz że system żywiej chodzi [co prawda w grach więcej klatek nie będzie]

tanio to raczej tylko ssdek

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ssd mam już, zapomniałem o tym. Nie sprecyzowałem dobrze pytania poprzednio. Korzystam z komputera pół na pół, praca i rozrywka. Robię trochę w autocadzie, który na dużych rysunkach lubi trochę przymulić i zbyt płynnie nie chodzi. A jeżeli chodzi o gry to nie jestem jakimś wymagającym graczem, w nowe tytuły tez nie gram, ale jakby było raptem pare klatek więcej to bym nie narzekał. 
 

Czytałem, gdzieś, ze źle dobrany procesor może ograniczać prace pozostałych podzespołów, stad pomysł o wymianie procesora bo cała reszta mu odświeżona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AutoCad siedzi na jednym rdzeniu więc zmiana na I7 w tym przypadku nie wiele pomoże , poza tym 4790 to koszt 450+ zł .

W grach będzie lepiej - wyższe zegary i dodatkowe wątki pomogą w niektórych tytułach , ale tam znowu może nie domagać karta - GTX960 demonem wydajności nie był , szczególnie wersja 2 GB .

Jak bym na twoim miejscu poczekał , zbierał kasę i za jakiś czas zmienił platformę na AM4 czy S1200 + Rocket Lake

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...