Skocz do zawartości
Kursos901

Ryzen 3700x na Asus x3700 Crosshair Hero VI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, czy jak włożę Ryzen-a 3700x do płyty głównej Asus x370 Crosshair Hero VI to czy taka platforma obsłuży pamięci ram 3600 Mhz 16Gb lub najlepiej 3800Mhz? Pamięci to G.Skill Trident Z Neo (AMD) 3600MHz CL16. Obecnie mam włożonego Ryzen 1600x i pamięci chodzą na 3400Mhz, ale chcę zmienić na wspomniany wyższy model i nie wiem taka kombinacja komponentów na to pozwoli. Dodam jeszcze że próbowałem na Ryzen 1600x ustawić ram na 3600Mhz czyli, de facto fabryczną wartość tych pamięci, ale platforma nie działała stabilnie i właśnie nie wiem czy zmiana procesora, coś w tym temacie zmieni. 

Edytowane przez Kursos901

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie zagwarantuje, że kontroler pamięci w procesorze da radę z 3800MHz MEM:IF=1:1. 3600-3733 raczej bez problemu, wyżej to loteria. Ryzen 1600x to Zen1, jego osiągi w prowadzeniu RAMu nijak się mają do Zen2. Płyta główna ma znaczenie, ale najważniejsze są RAMy i procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że w Zen2 jest lepszy kontroler pamięci, bardziej martwię się o płytę główną czy pociągnie 3600 lub 3800Mhz. Chciałbym w miarę nie dużym kosztem zrobić upgrade kompa i wstawić 3700x. Procesor ten chciałbym sparować z rtx3080(jak się da kupić). Nie wiecie może czy jest to dobre połącznie, dodam że będę grał na monitorze 3440x1440 100Hz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkop, ale może autor wątku jeszcze czyta.

Zen i Zen+ nie uciągnie ramu na 3600 (chyba że jakieś "złote" sztuki) niezależnie od płyty, 3700x z palcem w d... też w zasadzie niezależnie od płyty, są płyty lepsze i gorsze pod względem prowadzenia pamięci, ale problemy zaczynają się koło 4000 (czego na Ryzenie kompletnie nie opłaca się ustawiać), albo przy czterech obsadzonych modułach, które ogólnie gorzej się prowadzą przy topologii daisy chain, która jest na prawie wszystkich płytach AM4.

Przy 3440x1440 3700x+3080 to dobre połączenie. Poza jakimiś naprawdę mocno cisnącymi CPU miejscami, i przy obniżonej jakości grafiki, procesor nie będzie wąskim gardłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...